"My Hero Academia" doczeka się aktorskiego filmu od Netflixa. Co wiemy o produkcji?

13.12.2022 11:50
"My Hero Academia" doczeka się aktorskiego filmu od Netflixa. Co wiemy o produkcji? Fot. materiały prasowe/Crunchyroll

"My Hero Academia" to obecnie jeden z najpopularniejszych seriali anime na świecie. Netflix postanowił zrealizować aktorską wersję opowieści o superbohaterach z Deku i All Mightem na czele.

My Hero Academia doczeka się filmu aktorskiego

Żarty z "live action Netflix adaptation" można oficjalnie rozpocząć. Jak podaje Deadline, studio Legendary Entertainment podjęło współpracę ze wspomnianym serwisem streamingowym w celu stworzenia aktorskiej wersji "My Hero Academia", jednej z najpopularniejszych mang i anime ostatnich lat. 

Polecamy

Jak dowiedzieliśmy się już wcześniej, reżyserem i producentem wykonawczym został Shinsuke Sato, natomiast scenariusz przygotuje Joby Harold. Mary Parent i Alex Garcia zostali natomiast producentami z ramienia Legandary Entertainment.

Manga i anime podbiły świat - zeszyty sprzedały się w ilości ponad 65 milionów egzemplarzy na całym świecie, a anime doczekało się już 6 sezonów, z których większość jest już dostępna na Netflixie. Krótko mówiąc, seria stworzona przez Koheia Horikoshiego jest globalnym sukcesem.

Polecamy

"My Hero Academia" rozgrywa się w świecie, w którym 80% ludzkości ma jakieś specjalne moce (zwane "quirk"). Część z nich jest oczywiście skrajnie bezużyteczna, ale ci, którzy mają ogromny potencjał, mogą zdawać do U.A. High School, gdzie szkoleni są na najpotężniejszych superbohaterów.

Główną postacią jest Izuku Midoriya/Deku, który urodził się bez żadnych mocy, co sprawia, że jego sen o pójściu do wspomnianego liceum jest praktycznie niewykonalny. Nastolatek spotyka jednak przypadkiem legendarnego bohatera All Mighta, dzięki któremu otrzymuje supermoce i powoli zaczyna realizować swoje przeznaczenie, którym jest zostać najpotężniejszym z herosów.  

Na razie data premiery i obsada filmu aktorskiego "My Hero Academia" nie jest znana. Miejmy też nadzieję, że Netflix wyciągnął lekcję z tragicznej adaptacji "Death Note" i da nam nieco lepszy produkt końcowy w przypadku przygód Deku i spółki.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.