Netflix planuje kolejne inwestycje w Polsce. Zapowiedziano 6 nowych projektów - w tym "Lady Janosik"

06.12.2022 13:14
Netflix planuje kolejne inwestycje w Polsce. Zapowiedziano 6 nowych projektów - w tym "Lady Janosik" Fot. materiały prasowe/Netflix

Netflix nie zwalnia z polskimi produkcjami - serwis właśnie ogłosił kolejne projekty, które wyjdą spod polskiego pióra. Nasz kraj odwiedził nawet Reed Hastings, CEO serwisu.

Netflix tworzy kolejne polskie produkcje - wśród nich Lady Janosik

Po otworzeniu biura w Warszawie we wrześniu tego 2022 roku oraz niedawnej premierze serialowego hitu "Wielka Woda", Reed Hastings odwiedził na początku grudnia Warszawę, aby podkreślić zaangażowanie Netflix na polskim rynku i udział w rozwoju lokalnej branży kreatywnej.

Polecamy

Hastings wyjaśnił, że firma w samym 2022 roku zainwestowała 400 milionów złotych w polskie filmy i seriale, tworząc przy okazji 3500 miejsc pracy dla lokalnych aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip filmowych. Z tej okazji ogłoszono również, że ta współpraca tylko nabierze tempa - ogłoszono 4 nowe tytuły, wśród których pojawi się nowy serial od twórców "Wielkiej Wody" oraz film "Lady Janosik".

Jak opowiedział Hastings:

Cieszę się, że mogę znowu być w Polsce. Kiedy byłem tutaj w 2016 roku, dopiero lokalizowaliśmy Netflix na polskim rynku. Dzisiaj mamy już na koncie produkcję ponad 30 polskich filmów i seriali, w tym takie hity jak Wielka Woda i Broad Peak, które pokochały miliony widzów nad Wisłą i nie tylko. Chcemy dalej inwestować w Polsce i wspólnie łączyć siły z lokalną branżą kreatywną w pracy nad kolejnymi tytułami, tak aby polskie produkcje miał okazję poznać cały świat.

Polecamy

W czasie wizyty lokalni przedstawiciele Netflix - Anna Nagler, dyrektor ds. seriali na Europę Środkowo-Wschodnią oraz Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów na Europę Środkowo-Wschodnią - ogłosili cztery nowe projekty: 

  • Heweliusz – kolejny serial realizowany przez twórców Wielkiej Wody: reżysera Jana Holoubka, producentkę Annę Kępińską oraz scenarzystę Kaspra Bajona. Dramat katastroficzny inspirowany historią zatonięcia promu Jan Heweliusz.
  • Idź przodem bracie – serialowy neo-western opowiadający współczesną historię starcia dwóch rodzin, które stoją po dwóch stronach prawa. Za scenariusz odpowie Kacper Wysocki, za produkcję Łukasz Dzięcioł, a za reżyserię - po raz pierwszy dla Netflix - Maciej Pieprzyca. 
  • Część druga i trzecia Furiozy – dwie kolejne części sensacyjnego kina autorskiego Cypriana T. Olenckiego, które podbiło serca użytkowników Netflixa na całym świecie. Za scenariusz i reżyserię ponownie odpowie Cyprian T. Olencki, a za produkcję – Marcin Zarębski i Magdalena Szwedkowicz. 
  • Lady Janosik – film przygodowy, w którym krewka nastolatka spotyka na swej drodze bandę górali, a legenda Janosika ożywa w nowoczesnej interpretacji. Za reżyserię odpowiada Kalina Alabrudzińska, znana fanom Netflix dzięki Sexify, za scenariusz – Bartosz Sztybor, a za produkcję – Jan Kwieciński. 

Nagler podkreśliła, że jest dumna, iż firma może pracować z najlepszymi twórcami w Polsce, a Kłuskiewicz dodał, że biuro Netflixa w Warszawie daje serwisowi możliwość jeszcze bliższej współpracy z polską branżą kreatywną i zwiększenie różnorodności lokalnych produkcji. 

Nowe projekty to jednak nie wszystko co czeka fanów polskich filmów i seriali na Netflix. Niedawno firma ogłosiła tytuły, które widzowie zobaczą już w 2023 roku, w tym adaptację "Pana Samochodzika i Templariuszy", seriale "Informacja zwrotna" oraz "Dziewczyna i kosmonauta", "Detektyw Forst", "Infamia", "Lovzone", a także filmy "Dzisiaj śpisz ze mną" i "Freestyle".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.