Nicolas Cage był zszokowany, że ma kości i narządy: "Myślałem, że jestem kosmitą"

16.12.2022 14:33
Nicolas Cage był zszokowany, że ma kości i narządy: "Myślałem, że jestem kosmitą" Fot. Invision/Invision/East News

Jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów ostatnich dekad błyszczy nie tylko na ekranach kin, ale również w wywiadach - Nic Cage niedawno wyjawił, że myślał, iż nie jest człowiekiem.

Nicolas Cage myślał, że jest kosmitą

Dziecięca wyobraźnia to piękna rzecz, która potrafi zbić z tropu nawet najbardziej racjonalnego dorosłego. Podkreślają to niezliczone książki, filmy, seriale, gry, ale także sama rzeczywistość - przykładem tej "piękności" jest anegdotka, którą niedawno dziennikarzom sprzedał Nicolas Cage.

Polecamy

Gwiazdor "Pana życia i śmierci", "Dzikości serca", czy marvelowy Ghost Rider udzielił jakiś czas temu wywiadu magazynowi Rampstyle. W nim aktor wyznał, że przez całe swoje dzieciństwo był przekonany, że... pochodzi z innej planety.

Tak bardzo wierzył w swoje "nieziemskie" pochodzenie, że pewna wizyta u lekarza za młodu zapadła mu w pamięć po dziś dzień:

Byłem zszokowany, kiedy jako dzieciak poszedłem do lekarza i dowiedziałem się, że mam normalne narządy i szkielet. Byłem święcie przekonany, że jestem kosmitą z innej planety.

Przypominamy, że Nicolas Cage pochodzi z artystycznie utalentowanej rodziny - w końcu jego wujkiem jest legendarny reżyser Francis Ford Coppola. Osoby kreatywne czasami miewają problemy z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich i tak też było w przypadku Cage'a. 

Polecamy

Jak twierdzi sam zainteresowany po latach, ten fakt w połączeniu z miłością do Davida Bowiego pchnął go do działalności artystycznej:

Kiedy zobaczyłem Davida Bowiego w filmie "The Man Who Fell to Earth", to zdałem sobie sprawę, że muszę działać i zostałem aktorem.

Trzeba przyznać, że decyzja się całkiem opłaciła - aktor w trakcie swojej przedziwnej, ale pełnej sukcesów kariery zdobył Oscara, Złoty Glob i wiele innych nagród, a filmy z jego udziałem odnosiły ogromne sukcesy artystyczne i finansowe (jak chociażby "Skarb narodów", "Włoska robota", czy wspomniany "Pan życia i śmierci").

Cage zdradził jednak, że ma jeszcze kilka marzeń aktorskich - wyjawił, że chciałby wystąpić w musicalu, a także zagrać główną rolę w kasowej komedii. Producenci z Hollywood: wiecie, co macie zrobić.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.