Nicolas Cage jest cudownie absurdalny jako Dracula w krwawym zwiastunie komediowego horroru "Renfield"

09.01.2023 16:03
Nicolas Cage jest cudownie absurdalny jako Dracula w krwawym zwiastunie komediowego horroru "Renfield" Fot. Matt Winkelmeyer/Getty AFP/East News

Nicolas Cage na dobre powraca do mainstreamowego kina - po "Nieznośnym ciężarze ogromnego talentu" (który niestety był rozczarowaniem finansowym), aktor tym razem zagra najbardziej znanego wampira kinematografii.

Nicolas Cage jako Dracula w krwawym zwiastunie Renfielda

W tej nowoczesnej odsłonie potwornej opowieści o sługusie Draculi, Nicholas Hoult ("Mad Max: Na drodze gniewu") wcieli się w Renfielda, uniżonego pomagiera najbardziej narcystycznego szefa na świecie, Draculi (w tej roli oczywiście Nicolas Cage). Nieśmiertelny mężczyzna jest zmuszony do spełniania życzeń swojego wampirycznego zwierzchnika, niezależnie od tego jak bardzo nieludzkie i moralnie złe one są.

Polecamy

Ale teraz, po całych wiekach służby, Renfield jest gotów zobaczyć, jakie może być życie bez ciągłej obecności Księcia Ciemności w jego mózgu. Musi jednak znaleźć sposób, jak się go pozbyć - tak mniej więcej prezentuje się zarys fabularny "Renfielda", którego zwiastun znajdziecie poniżej:

Film wyreżyserował Chris McKay, najlepiej znany z takich filmów jak hit Amazon Prime Video "Wojna o jutro" i animowany film "Lego Batman: Film". Scenariusz filmu powstał zaś w głowie Roberta Kirkmana i Ryana Ridleya - ten pierwszy jest twórcą komiksów "The Walking Dead", natomiast ten drugi pisał odcinki "Ricka i Morty'ego", a także "Community".

Polecamy

W rolach głównych pojawią się oczywiście Nicolas Cage i Nicholas Hoult, a na ekranie towarzyszyć im będą Ben Schwartz, Awkwafina, Adrian Martinez, czy Shohreh Aghdashloo.

Amerykańska premiera filmu przewidziana jest na 5 kwietnia 2023 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie film trafi do polskich kin.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.