Nie żyje aktor Piotr Wysocki z "Czterech pancernych i psa". Zmarł w pożarze własnego domu

27.03.2023 11:01
Nie żyje aktor Piotr Wysocki z "Czterech pancernych i psa". Zmarł w pożarze własnego domu Fot. materiały prasowe

26 marca 2023 roku odszedł Piotr Wysocki. Był aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym przez wiele lat związany z Teatrem imienia Juliusza Osterwy w Lublinie. Miał 86 lat.

Nie żyje aktor Piotr Wysocki. Zmarł w wyniku pożaru

Jak podaje portal i.pl, około 8 rano 26 marca 2023 roku doszło do pożaru w Trzcińcu w województwie lubelskim. Na miejsce przyjechali strażacy z okolicznych miejscowości. Służby potwierdziły, że w domu, który uległ pożarowi, zginęła jedna osoba.

Od kilkunastu lat mieszkał w nim 86-letni aktor Piotr Wysocki. Lokalna prasa potwierdziła, że artysta zmarł w wyniku wypadku. Policja i prokuratura bada przyczyny tragicznego zdarzenia.

Polecamy

Wysocki był aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym przez wiele lat związany z Teatrem imienia Juliusza Osterwy w Lublinie. Za kilkanaście dni obchodziłby 87. urodziny.

Piotr Wysocki urodził się 13 kwietnia 1936 w Toruniu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralnej imienia Ludwika Solskiego w Krakowie. Od lat 60. pracował w wielu polskich teatrach, między innymi w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Od 1996 roku był związany z Teatrem imienia Juliusza Osterwy w Lublinie. W ostatnich latach życia chorował.

Wysocki nie tylko był aktorem teatralnym, ale również filmowym i telewizyjnym. Wystąpił w takich produkcjach, jak "Popioły", "Doktor Judym", "Lalka", "Rodzina Połanieckich", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Czterej pancerni i pies", "Klan", "Chopin. Pragnienie miłości" oraz "Panie Dulskie".

Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", Medalem Osterwy, Odznaką Honorową "Zasłużony Działacz Kultury" oraz Odznaką Honorową "Za zasługi dla Lublina".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.