Nie żyje aktor znany m.in. z seriali "Klan", "Ojciec Mateusz", "Plebania". Wojciech Walasik miał 60 lat

07.02.2023 11:48
Praca na planie filmowym Fot. shutterstock.com

W wieku 60 lat odszedł Wojciech Walasik, aktor teatralny i filmowy.

Akademia Muzyczna w Łodzi poinformowała o śmierci Wojciecha Walasika. Aktor teatralny i filmowy był w przeszłości wykładowcą na tej uczelni. Zmarł w wieku 60 lat. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w środę o godz. 14 w kościele w Pajęcznie w woj. łódzkim.

Polecamy

Nie żyje aktor znany m.in. z seriali "Klan", "Ojciec Mateusz", "Plebania". Wojciech Walasik miał 60 lat

Jak podaje PAP, w ostatnich latach aktor zmagał się z poważną chorobą, która przerwała jego karierę aktorską. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w środę (8 lutego) o godz. 14 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie (woj. łódzkie). Uroczystości poprzedzi wystawienie oraz wyprowadzenie urny na cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Cmentarnej o godz. 12.

Walasik urodził się 20 maja 1963 roku w Łodzi. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W latach 1987-88 był związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, a w latach 1988-97 – z łódzkim Teatrem Studyjnym '83 im. Juliana Tuwima. Od roku 1997 był aktorem Teatru Nowego w Łodzi.

Występował w produkcjach kinowych i telewizyjnych – m.in. w filmach w reżyserii: Władysława Pasikowskiego (m.in. "Kroll", "Psy"), Wojciecha Jerzego Hasa, Marka Koterskiego, Mariusza Trelińskiego oraz Andrzeja i Janusza Kondratiuków. Zagrał w wielu serialach telewizyjnych m.in. w "Klanie", "Plebanii", "Ojcu Mateuszu", "Bożej podszewce", "Kryminalnych".

Był także lektorem, reżyserem koncertów i spektakli oraz tworzył muzykę do przedstawień teatralnych. W latach 2001-2011 uczył m.in. podstaw gry aktorskiej i wymowy scenicznej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Reżyserował akademickie przedstawienia operowe. W 1988 r. otrzymał Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Łodzi. W 2006 r. został wyróżniony Nagrodą III stopnia Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.