Nie żyje gwiazdor "Szklanej pułapki" i "Strażnika Teksasu". Miał 66 lat

30.11.2022 10:26
Nie żyje gwiazdor "Szklanej pułapki" i "Strażnika Teksasu". Miał 66 lat Fot. DJDM / WENN.com/agestock/East News

Nie żyje Clarence Gilyard Jr. Aktor był znany polskim widzom głównie z ról w "Strażniku Teksasu" i "Szklanej pułapce". Miał 66 lat.

Nie żyje Clarence Gilyard Jr. Miał 66 lat

Clarence Gilyard Jr. nie żyje. Aktor był najlepiej znany z roli sierżanta Jamesa "Jimmy'ego" Trivette'a w serialu "Strażnik Teksasu" oraz hakera Theo w "Szklanej pułapce". Zmarł 28 listopada 2022 roku w wielu 66 lat. Przyczyny śmierci Clarence'a Gilyarda Jr. na razie nie są znane.

Polecamy

O śmierci aktora powiadomił Uniwersytet Nevady, gdzie Gilyard prowadził zajęcia z filmu. Uczelnia pożegnała swojego wykładowcę:

Profesor Gilyard był latarnią światła i siły dla wszystkich wokół niego. Kiedykolwiek pytaliśmy go, jak się ma, radośnie oświadczał, że jest "szczęśliwy". Ale naprawdę to my mieliśmy szczęście być jego kolegami i uczniami przez tyle lat. Kochamy cię i będziemy bardzo za tobą tęsknić, profesorze G!

Clarence Gilyard Jr. urodził się 24 grudnia 1955 r. w Moses Lake w stanie Waszyngton. Potem przeprowadził się do Kalifornii, gdzie zainteresował się graniem w filmach. Na wielkim ekranie zadebiutował małą rolą w hicie "Top Gun".

Polecamy

Rozpoznawalność przyniosła mu postać geniusza komputerowego Theo w "Szklanej pułapce", a potem m.in. serial "Matlock", w którym grał do 1993 roku. Polscy widzowie znają Gilyarda przede wszystkim z serialu "Strażnik Teksasu", w którym Gilyard grał pomocnika głównego bohatera, Jimmy'ego Trivette'a. Na przestrzeni kolejnych lat, aktor wyreżyserował jeden odcinek i został współproducentem popularnej serii.

W 2006 roku Clarence Gilyard Jr. związał się z Uniwersytetem Nevady, gdzie prowadził zajęcia na wydziale filmowym. Nadal pozostawał jednak aktywny jako aktor - przed śmiercią 66-latek pracował na planie projektu "Eleanor's Bench", miał też wystąpić w kryminale "The Driver".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.