Nie żyje Irene Cara, gwiazda musicalu "Fame". Miała 63 lata

28.11.2022 12:33
Irene Cara Fot. Ralph Dominguez/MediaPunch/Associated Press/East News

W wieku 63 lat zmarła Irene Cara, która na swoim koncie ma Oscara oraz Grammy za "Flashdance".

Jak podaje PAP, zmarła piosenkarka i aktorka, laureatka Oscara i Grammy, Irene Cara. 63-letnia wokalistka odeszła w swym domu na Florydzie. O jej śmierci poinformowała agentka Judith Moose. Dodała, że przyczyna zgonu nie została jeszcze ustalona.

Polecamy

Nie żyje Irene Cara, gwiazda musicalu "Fame". Miała 63 lata

Cara zdobyła sławę rolą i tytułową piosenką w musicalu "Fame" z 1980 r. a także światowym przebojem "Flashdance...What a Feeling" z filmu muzycznego "Flashdance" z 1983 r. Za rolę w tym filmie została uhonorowana nagrodą Oscara i muzyczną Grammy. Występowała później w filmach, w których partnerowali jej m. in. Clint Eastwood i Tatum O'Neal.

Artystka, która była najmłodszą z pięciorga dzieci w rodzinie imigrantów z Portoryko i Kuby, rozpoczęła karierę w bardzo młodym wieku. Jak podaje PAP, występowała początkowo w hiszpańskojęzycznych stacjach TV a później w teatrze, musicalach na Broadwayu, ogólnokrajowych programach telewizyjnych i filmach.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.