Nie żyje Kirstie Alley. Gwiazda "Cheers" i "I kto to mówi" miała 71 lat

06.12.2022 10:27
Nie żyje Kirstie Alley. Gwiazda "Cheers" i "I kto to mówi" miała 71 lat Fot. TriStar Pictures/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

W wieku 71 lat zmarła ceniona aktorka i zdobywczyni nagrody Emmy za pracę w serialu "Cheers" Kirstie Alley. Gwiazda odeszła 5 grudnia 2022 roku.

Kirstie Alley nie żyje. Aktorka miała 71 lat

Jak podaje Deadline, 5 grudnia 2022 roku zmarła Kirstie Alley. Informację potwierdziła rodzina aktorki, która odeszła w wieku 71 lat, otoczona swoją rodziną. Powodem śmierci była choroba nowotworowa, którą lekarze zdiagnozowali u niej stosunkowo niedawno.

Polecamy

Laureatka Emmy dopiero niedawno miała się dowiedzieć, że choruje. Jej rodzina poinformowała o tym publicznie w wydanym oświadczeniu, w którym dodali, że Alley walczyła do samego końca i mogła liczyć na wsparcie ze strony najbliższych.

Kirstie Alley urodziła się 12 stycznia 1951 roku w Wichicie, stanie Kansas. Była aktorką, producentką, ale także scenarzystką. Zadebiutowała na dużym ekranie wielką rolą porucznik Saavik w filmie "Star Trek II: Gniew Khana". 

Największym hitem w jej karierze było natomiast "I kto to mówi" z Johnem Travoltą. Komedia, opowiadana z perspektywy niemowlaka obserwującego rozwój uczucia między Alley a Travoltą, była hitem, który doczekał się aż dwóch kontynuacji. 

Polecamy

Oprócz tego występowała w wielu serialach telewizyjnych - wśród nich było "Cheers", za które aktorka zdobyła nawet Złoty Glob i nagrodę Emmy za najlepszą kobiecą rolę pierwszoplanową. 

Artystkę pożegnał m.in. John Travolta:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.