Nie żyje Leonard Pietraszak. Gwiazdor "Vabank" i "Czterdziestolatka" miał 86 lat

01.02.2023 10:48
Nie żyje Leonard Pietraszak. Gwiazdor "Vabank" i "Czterdziestolatka" miał 86 lat Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

W wieku 86 lat zmarł znany polski aktor Leonard Pietraszak. O śmierci gwiazdora "Vabank" czy "Czterdziestolatka" poinformował szef Związku Artystów Scen Polskich, Krzysztof Szuster.

Nie żyje Leonard Pietraszak. Znany aktor miał 86 lat

W wieku 86 lat zmarł Leonard Pietraszak. Jego śmierć potwierdził Krzysztof Szuster, prezes Związku Artystów Scen Polskich. Na facebookowym profilu organizacji oddano hołd zmarłemu artyście. Na razie nie znamy przyczyny śmierci legendarnego aktora.

Polecamy

Jak czytamy w poście ZASP:

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł Leonard Pietraszak - wybitny aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, wieloletni członek naszego stowarzyszenia. Zawsze pomocny, życzliwy z ogromnym wyczuciem i wrażliwością. Był nie tylko wspaniałym Artystą ale przede wszystkim niezwykle dobrym Człowiekiem.

Popularność i sławę Leonard Pietraszak zdobył dzięki wybitnym rolom teatralnym, a także filmowym i telewizyjnym. Na przestrzeni swojej wieloletniej kariery, aktor wcielał się w m.in. doktora Karola Stelmacha w "Czterdziestolatku", Krzysztofa Dowgirda w serialu "Czarne chmury", pułkownika Waredę w "Karierze Nikodema Dyzmy" czy Gustawa Kramera w kultowych komediach "Vabank" i "Vabank II".

Młodsi widzowie mogą go natomiast kojarzyć z ról drugoplanowych w popularnym serialu "39 i pół", gdzie grał teścia głównego bohatera (Tomasz Karolak), a także szalenie popularnej komedii świątecznej "Listy do M.".

Aktor był mocno związany ze swoją rodzinną miejscowością - w 2012 roku odsłonił swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów przy ulicy Długiej, a w 2018 roku odbierał tytuł Honorowego Obywatela Bydgoszczy.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.