Nowa teoria w sprawie śmierci Bruce'a Lee. Aktor pił... za dużo wody?

23.11.2022 13:28
Nowa teoria w sprawie śmierci Bruce'a Lee. Aktor pił... za dużo wody? Fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Bruce Lee był swojego czasu jedną z największych gwiazd na świecie. Aktor w wieku 32 lat nagle zmarł i badacze nadal próbują jasno wyjaśnić, co stało za takim obrotem spraw.

Bruce Lee zmarł z powodu picia za dużej ilości wody?

Jak pewnie wiecie, Bruce Lee zmarł w lipcu 1973 roku w Hong Kongu w wieku 32 lat. Za najbardziej prawdopodobną przyczynę jego śmierci uważa się obrzęk mózgu, który miał być wywołany reakcją na jego nowe leki przeciwbólowe.

Polecamy

Jak to jednak w przypadku śmierci celebrytów bywa, wokół sprawy narosło mnóstwo mitów i legend - jedni twierdzą, że został zamordowany przez chińskich gangsterów, inni stwierdzili zaś, że miał zawał serca, a sprawę zatuszowali producenci z Hollywood. Niedawną sprawą zajęło się natomiast "Clinical Kidney Journal", w której swoje wyniki badań podali lekarze i naukowcy zajmujący się chorobami nerek. 

Naukowcy uważają, że wspomniany obrzęk mózgu mogła spowodować hiponatremia, czyli stan wywołany nadmiarem wody w organizmie.

Uważamy zatem, że niezdolność nerek do wydalenia nadmiaru wody zabiła Bruce'a Lee.

Polecamy

Jak dodali:

Zakładamy, że Bruce Lee zmarł z powodu specyficznej formy dysfunkcji nerek: niezdolności do wydalania odpowiednich ilości wody, aby utrzymać homeostazę wodną. Jeśli nadmierne spożycie wody nie równa się z jej wystarczającym wydalaniem, może to prowadzić do hiponatremii, obrzęku mózgu i śmierci w ciągu kilku godzin.

Lekarze podkreślili, że fakt "nadużywania wody" przez Bruce'a Lee był potwierdzany przez jego bliskich - żona Linda informowała o diecie aktora, która była oparta głównie płynach. Fakt ten podkreślił również jego biograf, Matthew Polly. Dodajmy do tego fakt, że Lee lubił palić marihuanę, która wzmaga pragnienie, co też potęgowało ilość tego, ile wody spożywał aktor/sportowiec.

Oczywiście badacze potwierdzili również, że spożywanie alkoholu i wielu leków często prowadzi do tragicznych skutków. Dlatego tak naprawdę u Bruce'a Lee spożywanie wody było tylko jednym z powodów śmierci.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.