Oscarowe filmy na Netflixie. Które pozycje nominowane do nagród zobaczymy w serwisie?

07.03.2023 15:25
Oscarowe filmy na Netflixie. Które pozycje nominowane do nagród zobaczymy w serwisie? Fot. materiały prasowe/Netflix

Już za kilka dni odbędzie się kolejna ceremonia rozdania Oscarów. Jeżeli planujecie obejrzeć część nominowanych produkcji, to spieszymy z pomocą i opisujemy produkcje od Netflixa, które mają szanse na statuetki.

Netflix - oto produkcje serwisu, które są nominowane do Oscarów

Już w nocy z 12 na 13 marca 2023 roku odbędzie się 95 edycja rozdania Oscarów, czyli nagród filmowych przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Nominowanych poznaliśmy pod koniec stycznia - a wśród nich jest sporo produkcji od Netflixa.

Polecamy

W tym roku o złotą statuetkę zawalczy aż 8 oryginalnych produkcji Netflix nominowanych łącznie w 16 kategoriach. Poza głośną ekranizacją powieści Remarque'a "Na zachodzie bez zmian" z 9 nominacjami, na liście pretendentów do Oscara znalazły się również "Blondynka" z Aną de Armas w roli Marilyn Monroe oraz "Glass Onion - film z serii Na Noże" z Danielem Craigiem w roli błyskotliwego detektywa.

Oprócz tego, na liście nominowanych są animowane: "Guillermo del Toro: Pinokio", film familijny "Morska bestia", nieanglojęzyczny meksykański dramat Alejandro Gonzáleza Iñárritu "Bardo, fałszywa kronika garści prawd", a także dwa krótkometrażowe filmy dokumentalne - "Zaklinacze słoni" i "Efekt Marthy Mitchell".
Netflix postanowił pomóc swoim użytkownikom i przygotował specjalne playlisty. Pierwsza z nich to Netflix Oscars Collection, gdzie zobaczymy tegorocznych nominowanych. Natomiast wybierając kategorię Nagrodzone i nominowane do Oscara, spotkamy filmy z ubiegłych lat

Polecamy

Do tej pory filmy produkowane i dystrybuowane przez Netflix zdobyły łącznie aż 16 oscarów i 132 nominacje. Wśród wyróżnionych produkcji znalazły się m.in. "Psie pazury", "Mank", "Historia małżeńska", "Irlandczyk", "Roma", czy "Proces siódemki z Chicago". 

W tym roku największe szanse na statuetki mają filmy "Wszystko wszędzie naraz" (11 nominacji) oraz wspomniane "Na zachodzie bez zmian" i "Duchy Inisherin" - obie z nich mają po 9 nominacji. Tak jak wspomnieliśmy, zwycięzców poznamy w nocy z 12 na 13 marca 2023 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.