Oto najpopularniejsze filmy Netflixa w 2022 roku. Jest nawet polski akcent!

28.12.2022 14:45
Oto najpopularniejsze filmy Netflixa w 2022 roku. Jest nawet polski akcent! Fot. materiały prasowe/Netflix

Liście najchętniej oglądanych seriali Netflixa musiało towarzyszyć zestawienie najczęściej odpalanych filmów serwisu. Co zdominowało 2022 rok?

Najpopularniejsze filmy Netflixa w 2022 roku

Netflix podzielił się zestawieniem swoich najpopularniejszych filmów i seriali 2022 roku. Mówimy tutaj oczywiście o listach dotyczących produkcji anglojęzycznych oraz tych spoza rejonów USA i Wielkiej Brytanii. 

Polecamy

Na pierwszej z nich raczej nie możemy się spodziewać zbyt wielu niespodzianek - może komedia romantyczna dla nastolatków/młodych dorosłych "Purpurowe serca" i niespodziewana "Dzienna zmiana" są pewnymi zaskoczeniami, ale oprócz tego na liście są hiciory w postaci "The Gray Mana", "The Adam Project", czy "Enola Holmes 2".

Wysoko na liście jest koszykarska opowieść "Rzut życia" z Adamem Sandlerem i gwiazdami NBA w rolach głównych, a także film dokumentalny "Oszust z Tindera", który przez jakiś czas był niezwykle popularny wśród widzów platformy.

Na liście znalazł się całkiem niezły film animowany "Morska bestia" z Karlem Urbanem w roli głównej, który przybliża nam opowieść o łowcach potworów napotykających na swojej drodze najpotężniejszą i najbardziej bezlitosną kreaturę w całym znanym świecie. Szybko okazuje się jednak, że legendy mijały się z prawdą, a wielkie stwory nie są takie straszne, jak je ludzie malują.

Polecamy

Zostając przy wielkich stworach - norweski film "Troll" zdeklasował nieanglojęzyczną opozycję i zameldował się na szczycie zestawienia najpopularniejszych produkcji spoza amerykańskiego rynku. Kolejne miejsce zajął niemiecki film wojenny "Na Zachodzie bez zmian", a podium zamyka nam szwedzki thriller "Czarny krab".

Tutaj warto zaznaczyć, że na finałowym miejscu zestawienia pojawił się polski akcent w postaci "Furiozy". Dziwne jest natomiast to, że na listach zabrakło dwóch kontynuacji "365 dni", które było absolutnym hitem 2020 roku. Może materiał zmęczył widzów. 

netflix Fot. foto: materiały prasowe/Netflix
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.