Oto pierwszy zwiastun nowej "Akademii Pana Kleksa" z Tomaszem Kotem. Wygląda naprawdę dobrze

07.12.2022 09:51
Oto pierwszy zwiastun nowej "Akademii Pana Kleksa" z Tomaszem Kotem. Wygląda naprawdę dobrze Fot. Pawel Wodzynski/East News

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun nowego filmu "Kleks" w reżyserii Macieja Kawulskiego. Zobaczcie wideo z całkiem nieźle zapowiadającego się filmu.

Akademia Pana Kleksa - zobaczcie zwiastun filmu

Nareszcie jest - w sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun filmu "Kleks", w którym Tomasz Kot wcieli się w ikoniczną postać Ambrożego Kleksa. Całość jest nieco autorską adaptacją znanych książek Jana Brzechwy - zamiast Adasia mamy Adę, ale cała reszta zdaje się w miarę zgadzać.

Polecamy

Sam zwiastun wygląda zaś naprawdę dobrze, więc narzekać nie możemy - Tomasz Kot świetnie podśpiewuje piosenkę o sumie, a Fronczewski jest narratorem opowieści. Widzimy magiczny świat akademii, jednorożce i wielkie świecące grzyby. Wszystko jest zaś ładne i naprawdę dobrze wykonane, jak na polskie warunki CGI:

Przygody Pana Kleksa w wykonaniu Tomasza Kota będą podobno podzielone na dwie części. Pierwszy film z nowej serii trafi do kin już w 2023 roku. Druga część przygód Ambrożego Kleksa i jego gromadki rozbrykanych dzieci pojawi się na ekranach dopiero w 2025 roku.

Polecamy

Już kilka miesięcy temu potwierdzono również, że w objętej tajemnicą roli do serii powróci Piotr Fronczewski. Największą niespodzianką była jednak decyzja o tym, by nieco zmodernizować zasady tytułowej Akademii. Jak pewnie pamiętacie, oryginalnie uczęszczali do niej sami chłopcy z imionami zaczynającymi się na literkę "A" - reżyser i spółka postanowili to zmienić.

Teraz zamiast Adasia Niezgódki poznamy przygody Ady Niezgódki, w którą wcieli się Antonina Litwiniak.

Flm ma być zaledwie początkiem multimedialnego uniwersum. W planach są aplikacje rozszerzonej rzeczywistości, tokeny NFT, a także programy dotyczące edukacji (zwłaszcza w zakresie inteligencji emocjonalnej i empatii) oraz promowania m.in. ekologii.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.