Oto pierwszy zwiastun nowej "Akademii Pana Kleksa" z Tomaszem Kotem. Wygląda naprawdę dobrze

07.12.2022 09:51
Oto pierwszy zwiastun nowej "Akademii Pana Kleksa" z Tomaszem Kotem. Wygląda naprawdę dobrze Fot. Pawel Wodzynski/East News

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun nowego filmu "Kleks" w reżyserii Macieja Kawulskiego. Zobaczcie wideo z całkiem nieźle zapowiadającego się filmu.

Akademia Pana Kleksa - zobaczcie zwiastun filmu

Nareszcie jest - w sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun filmu "Kleks", w którym Tomasz Kot wcieli się w ikoniczną postać Ambrożego Kleksa. Całość jest nieco autorską adaptacją znanych książek Jana Brzechwy - zamiast Adasia mamy Adę, ale cała reszta zdaje się w miarę zgadzać.

Polecamy

Sam zwiastun wygląda zaś naprawdę dobrze, więc narzekać nie możemy - Tomasz Kot świetnie podśpiewuje piosenkę o sumie, a Fronczewski jest narratorem opowieści. Widzimy magiczny świat akademii, jednorożce i wielkie świecące grzyby. Wszystko jest zaś ładne i naprawdę dobrze wykonane, jak na polskie warunki CGI:

Przygody Pana Kleksa w wykonaniu Tomasza Kota będą podobno podzielone na dwie części. Pierwszy film z nowej serii trafi do kin już w 2023 roku. Druga część przygód Ambrożego Kleksa i jego gromadki rozbrykanych dzieci pojawi się na ekranach dopiero w 2025 roku.

Polecamy

Już kilka miesięcy temu potwierdzono również, że w objętej tajemnicą roli do serii powróci Piotr Fronczewski. Największą niespodzianką była jednak decyzja o tym, by nieco zmodernizować zasady tytułowej Akademii. Jak pewnie pamiętacie, oryginalnie uczęszczali do niej sami chłopcy z imionami zaczynającymi się na literkę "A" - reżyser i spółka postanowili to zmienić.

Teraz zamiast Adasia Niezgódki poznamy przygody Ady Niezgódki, w którą wcieli się Antonina Litwiniak.

Flm ma być zaledwie początkiem multimedialnego uniwersum. W planach są aplikacje rozszerzonej rzeczywistości, tokeny NFT, a także programy dotyczące edukacji (zwłaszcza w zakresie inteligencji emocjonalnej i empatii) oraz promowania m.in. ekologii.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.