Pamiętacie Monka? Seria powróci w formie filmu z ostatnią sprawą ekscentrycznego detektywa

16.03.2023 14:53
Pamiętacie Monka? Seria powróci w formie filmu z ostatnią sprawą ekscentrycznego detektywa Fot. Brad Barket/Invision/AP/East News

Platforma Peacock postanowiła przygotować ciekawą produkcję - mowa o filmowej kontynuacji serialu "Detektyw Monk", która ma nosić tytuł "Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie". Co wiemy o projekcie?

Detektyw Monk powróci w pełnometrażowym filmie!

Tony Shalhoub znów jako Adrian Monk! Peacock i Universal poinformowały, że przygotowują filmową kontynuację przygód Detektywa Monka, w której oczywiście powrócą też aktorzy z oryginalnej obsady - w tym Ted Levine, Traylor Howard, Jason Gray-Stanford, Melora Hardin oraz Hector Elizondo.

Polecamy

Projektem zajmą się przy okazji twórcy oryginału, czyli producent i scenarzysta Andy Breckman, producent wykonawczy David Hoberman oraz producent wykonawczy/reżyser Randy Zisk. Wszystko natomiast sfinansuje studio UCP, należące do Universal Studio Group.

Co ciekawe, firma opublikowała też krótki opis fabuły, z którego dowiadujemy się, że Monk powróci, by rozwiązać swoją ostatnią sprawę. Ta będzie bardziej osobista, bo dotyczy jego ukochanej pasierbicy Molly, dziennikarki, która szykuje się na swoje wesele (detektyw dowiedział się o jej istnieniu w finałowym odcinku serialu). Może na nas czekać bardzo urocza opowieść.

Twórcy są bardzo podekscytowani prospektem osadzenia Monka w czasach współczesnych i jak zapowiada Michael Sluchan z NBCUniversal:

Film ma serce i humor znane z oryginalnej serii, co było dla nas bardzo ważne. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że znowu możemy pracować z Andym, Davidem i Randym oraz oczywiście Tonym Shalhoubem w filmie, który trzeba będzie obejrzeć!

Oryginalny serial "Detektyw Monk" zadebiutował na stacji USA w 2002 roku i doczekał się 125 odcinków na przestrzeni 8 sezonów. Finał w 2009 roku przebił rekord popularności w ówczesnej telewizji kablowej pod względem seriali dramatycznych. Produkcja do tej pory jest nadawana w wielu krajach, podtrzymując popularność Adriana Monka i jego fobii.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.