Patryk Vega oferuje słabe warunki dla statystów? Internet narzeka, że stawki są "śmiesznie niskie"

09.03.2023 16:13
Patryk Vega oferuje słabe warunki dla statystów? Internet narzeka, że stawki są "śmiesznie niskie" Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Agencja EDWIN FILM opublikowała w sieci ogłoszenie, w którym poszukiwała statystów do nowego filmu Patryka Vegi "Kobiety Mafii 2". Post zaczęli komentować ludzie, którzy krytykowali stawki za pracę.

Stawki dla statystów do filmu Patryka Vegi są za niskie?

Na profilach agencji aktorskiej Edwin Film pojawiły się ogłoszenia dla statystów, którzy chcieliby wystąpić w nowym filmie "znakomitego polskiego reżysera" Patryka Vegi.

Polecamy

W nim możemy poznać wymagania do zdobycia roli w filmie, a także szczegóły honorarium:

Patryk Vega realizuje nowy film we Wrocławiu. Znakomity Polski Reżyser, twórca między innymi takich znanych tytułów jak "Botoks", "Pitbull", "Kobiety Mafii" czy "Ciacho", swój najnowszy film zrealizuje we Wrocławiu w dniach 13 i 15 marca. [...] Przechodnie na ulicy, osoby w różnym wieku, kobiety i mężczyźni, 18-75 lat. [...] Przymiarki są obowiązkowe. Osoby, które będą obecne na przymiarkach, a nie pojawią się podczas dnia zdjęciowego, nie otrzymują honorarium.

Za dzień zdjęciowy można zarobić 130 złotych plus 50 złotych za przymiarki. Użytkownicy Facebooka nie ukrywali, że ich zdaniem wynagrodzenie jest niskie.

Post zaczęło komentować sporo osób - jedni narzekali, inni byli rozbawieni, a jeszcze inni nawet oburzeni. Jedna z komentujących wyliczyła, że stawka wynosi 11 złotych za godzinę pracy.

Tak to niestety wygląda, ale w naszej szarej rzeczywistości taki rencista czy emeryt, czy choćby student, posiedzi na planie, poprzechadza się z kąta w kąt, zje obiad, wypije kawę, porozmawia ze znajomymi i dzionek zleci. Po kilku dniach statystowania na konto wpłynie kilka stówek, a to niejednokrotnie jedna trzecia rencinki czy emerytury. Dlatego chętni się znajdą i nadal stawki będą tak opłakane.

Polecamy

Inne osoby oczywiście standardowo zaczęły patrzeć na... przychody gwiazd filmu:

Te stawki są śmiesznie niskie. Budżet na film ogromny, ale dla ludzi pieniędzy nie ma. Ciekawe, ile gwiazdy biorą za dzień zdjęciowy.

Jeszcze jedna osoba postanowiła skorzystać po prostu z okazji, by skrytykować reżysera:

Miał już ten miernota filmów nie kręcić.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.