"Piotruś Pan i Wendy" bohaterami nowego filmu Disneya. Zobaczcie zwiastun aktorskiej bajki

01.03.2023 13:35
"Piotruś Pan i Wendy" bohaterami nowego filmu Disneya. Zobaczcie zwiastun aktorskiej bajki Fot. materiały prasowe/Disney+

Disney kontynuuje swoją tradycję robienia aktorskich filmów na bazie legendarnych animacji - tym razem padło na "Piotrusia Pana", w którym jedną z głównych ról zagra Jude Law.

Piotruś Pan i Wendy jako nowy film Disneya

Disney kontynuuje tworzenie filmów aktorskich na bazie swoich bajek. Tym razem padło na opowieść o Piotrusiu Panie, którą przygotuje David Lowery. Jedną z głównych ról zagra Jude Law - aktor wcieli się w Kapitana Haka, czyli jedną z najbardziej ikonicznych postaci w całym bajkowym kanonie Disneya.

Polecamy

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun produkcji o bajkowej Nibylandii. Ta jest nieco bardziej... mroczna, niż się mogliśmy spodziewać. Law pojawia się w materiale dosłownie na moment, ale oprócz tego widzimy, że twórcy postanowili skupić się na dramaturgii i akcji, niż na magii i bajkowości.

Główną bohaterką filmu "Peter Pan & Wendy" jest Wendy Darling, młoda dziewczynka, która boi się opuścić swój rodzinny dom oraz Piotruś Pan, który nie chce dorastać. Dziewczynka wraz ze swoimi braćmi zostaje wysłana do magicznej krainy Nibylandii, gdzie spotyka złego pirata Kapitana Haka, a także przeżywa historie, które na zawsze zmieniją jej życie.

Oprócz Jude'a Lawa, w filmie pojawią się m.in. Yara Shahidi jako Dzwoneczek, Ever Anderson jako Wendy, Alexander Molony jako Piotruś Pan, Molly Parker jako Pani Darling, Alan Tudyk jako Pan Darling i Joshua Pickering jako John Darling.

Film "Peter Pan & Wendy" bazuje oczywiście na powieści J.M. Barrie'ego o tytule "Peter and Wendy", a także na filmie animowanym Disneya z 1953 roku. David Lowery wyreżyserował już dla Disneya film "Pete's Dragon". Zajmie się on nie tylko reżyserią produkcji, ale także wraz z Tobym Halbrooksem napisał scenariusz.

Premiera produkcji została zapowiedziana na 28 kwietnia 2023 roku. Film będzie dostępny na Disney+.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.