TOP 10: Najlepsze animacje wytwórni Pixar

07.03.2019
Aktualizacja: 22.01.2020 12:34
Filmy animowane Pixara|undefined Fot. : materiały prasowe

Filmy animowane Pixara są wszystkim dobrze znane. Przedstawiamy Wam 10 najlepszych bajek Pixara, które warto, a nawet trzeba obejrzeć.

Filmy animowane Pixara są niesamowicie popularne. Chyba każdy kojarzy bajkę o rybce Nemo, która wylądowała w Sydney. Z pomocą przybywa ojciec Nemo, Marlin i rybka Dory. Równie popularny jest film animowany o zabawkach, w życiu których pojawia się astronauta Buzz - nowa zabawka. Studio wyprodukowało masę świetnych bajek, które ogląda się z przyjemnością. Lubią je nie tylko dzieci, ale także starsi - filmy animowane Pixara rozbawią każdego.

TOP 10: Najlepsze filmy animowane Pixara

Przeczytaj także

1. "Potwory i spółka" reżPeter Docter, David Silverman (2001)

Zastanawialiście na czym polega praca potworów? Jeśli wydawało Wam się, że na straszeniu dzieci, trafiliście w dziesiątkę! To właśnie one przychodzą w nocy i nie dają dzieciom spać. W filmie animowanym niezwykle skuteczny jest jeden duet - Mike i Sally - przyjaciele i najlepsi pracownicy w firmie Monster Inc.

2. "Gdzie jest Nemo?" reż. Andrew Stanton, Lee Unkrich (2003)

Mały Nemo niespodziewanie trafia z wielkiej rafy koralowej do malutkiego akwarium w Sydney. Na pomoc rusza jego ojciec, Marlin z pomocą Dory - rybką, która ma problemy z pamięcią. Tak właśnie rozpoczyna się jedna z najlepszych podwodnych podróży.

3. "Iniemamocni" reż. Brad Bird (2004)

Przez długi czas superbohaterowie musieli się ukrywać i prowadzili normalne życie, niczym nie różniące się od życia ludzi bez żadnych mocy, ale nadszedł moment, kiedy muszą wyjść z kryjówki. Bob dostaje zlecenie, w którym musi mu pomóc cała rodzina.

4. "Toy Story" reż. John Lasseter (1995)

Andy ma masę zabawek. W swoim pokoju ma zabawkę Rexa - tyranozaura, Pana Bulwę, Cienkiego, Pana Hamma, Bou, a przede wszystkim Szeryfa Chudego - swoją ulubioną zabawkę. W dzień swoich urodzin, chłopak dostaje kolejną - astronautę Buzza. Chudy martwi się, że od teraz astronauta będzie ulubioną zabawką Andy'ego.

5. "Auta" reż. John Lasseter (2006)

Film animowany Pixara przedstawia historię Zygzaka McQuinna, młodego i ambitnego samochodu. Podczas pewnego wyścigu, auto zamiast na trasę wyścigu, trafia do miasteczka, w którym mieszkają ekscentryczne samochody. Dzięki nowym przyjaciołom, Zygzak McQuinn dowiaduje się, że są w życiu ważniejsze rzeczy niż same sukcesy.

6. "Dawno temu w trawie" reż. Andrew Stanton, John Lasseter (1998)

Mrówki bardzo ciężko pracują, żeby zebrać jedzenie na haracz dla podstępnych koników polnych. Przeszkadza to jednej mrówce, Flintowi, która się na to nie godzi. Postanawia wyruszyć w podróż, żeby znaleźć owady, które mogłyby im pomóc ochronić mrowisko.

7. "Odlot" reż. Pete Docter, Bob Peterson (2009)

70-letni Carl po śmierci swojej żony postanawia odlecieć swoim domem do Ameryki Południowej. Mężczyzna nie zdaje sobie sprawy z tego, że na pokładzie domu znajduje się także 8-letni skaut. Bajka bawi i wzrusza.

8. "Coco" reż. Lee Unkrich, Adrian Molina (2017)

12-letni Miguel postanawia pójść w ślady swojego idola i zaczyna grać na gitarze. Chłopiec chce pokazać światu swój talent, co doprowadza go do Krainy Umarłych. Kiedy spotyka oszusta Hectora, wspólnie postanawiają rozwikłać tajemnicę rodziny Miguela.

9. "WALL.E" reż. Andrew Stanton (2008)

Mały robot od siedmiuset lat oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi. Pewnego dnia na planetę przybywa piękna, myśląca maszyna, która zmienia życie malutkiego robota. WALL.E odnajduje sens w życiu i przeżywa zabawne przygody.

10. "Ratatuj" reż. Brad Bird (2007)

Dla większości osób szczury są odrażającymi zwierzętami, które przenoszą choroby. Co by się stało, gdyby jednak choć jeden z nich miał wyczucie smaku i marzył o karierze kucharskiej? Właśnie to jest marzeniem Remy'ego. W końcu udaje mu się trafić do ekskluzywnej paryskiej restauracji.

Bajki Pixara są bardzo często mylone z bajkami Disneya. Jednak wszystkie filmy animowane łączy to, że są wzruszające i czegoś nas uczą. Z pewnością większość z Was oglądała bajki, które pojawiły się w naszym zestawieniu. Jeśli jednak nie, powinniście szybko nadrobić zaległości.

Który film animowany Pixara jest Waszym ulubionym?

Zobacz także: >>Top 10: Najlepsze bajki, których nie nakręcił Disney<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.