Poznajcie polską obsadę "Króla Lwa"! Kto podłoży głos Simbie, Mufasie czy Pumbie?

Karolina Woźniak
05.07.2019 12:28
Król Lew|undefined Fot. . kadr z wideo New THE LION KING (2019) Trailer

Premiera "Króla Lwa" odbędzie się już w połowie lipca. Fani znają już oryginalną obsadę produkcji, a kogo usłyszymy w polskim dubbingu? 

Okazuje się, że w polskiej wersji językowej usłyszymy same znane głosy. Disney wypuścił również plakaty z polską obsadą. Premiera "Króla Lwa" należy do jednej z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w 2019 roku. Spora część osób wychowała się na oryginalnej bajce z 1994 roku. Kogo usłyszymy w najnowszej wersji "Króla Lwa"? 

"Król Lew": Kogo usłyszymy w polskiej wersji językowej? 

Disney opublikował oświadczenie, w którym przedstawił polską obsadę. Tych, którzy nie mogą się doczekać najnowszego filmu, z pewnością ucieszy informacja o polskiej aktorach, którzy podłożą głos postaciom z filmu. Większość osób z pewnością słyszała ich nie jeden raz: 

[...] W najważniejszych rolach występują: Wiktor Zborowski (Mufasa), Marcin Januszkiewicz (Simba), Artur Żmijewski (Skaza), Danuta Stenka (Sarabi), Michał Piela (Pumba), Maciej Stuhr (Timon), Jerzy Stuhr (Rafiki) i Piotr Polk (Zazu). A to zaledwie część znakomitej obsady, która swoimi głosami wprowadzi w niezwykły świat polskiej wersji kultowego „Króla Lwa”. Reżyserem polskiej wersji językowej filmu jest Waldemar Modestowicz, autorem dialogów Jan Wecsile. Kierownictwo muzyczne objęła Anna Serafińska, teksty piosenek napisali Filip Łobodziński i Michał Wojnarowski.

Przeczytaj także

Jak prezentują się plakaty z polskimi nazwiskami? Zobaczcie sami: 

Premiera "Króla Lwa" odbędzie się już 19 lipca 2019 roku. To właśnie wtedy na ekrany kin trafi najnowszy film Jona Favreau. 

Zobacz także: Czy nowa wersja "Króla Lwa" naprawi błąd oryginału?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.