TOP 10: Najlepsze filmy, w których zagrała Scarlett Johansson

28.02.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 09:53
Scarlett Johansson |undefined Fot. : materiały prasowe

Scarlett Johansson jest utalentowaną aktorką, która wcieliła się w wiele świetnych ról. Przedstawiamy Wam najlepsze filmy, w których zagrała aktorka.

W 2016 roku Scarlett Johansson została uznana za najbardziej kasową aktorkę w Hollywood. Co to oznacza? Okazuje się, że filmy z jej udziałem zarobiły ponad 1,2 miliarda dolarów. Aktorka swoją karierę zaczęła od występów w reklamach, a w wieku ośmiu lat zadebiutowała na deskach teatru w sztuce "Sophistry" Ethana Hawka. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1994 roku w filmie "Małolat". Od tego momentu kariera Johansson nabrała rozpędu i aktorka zaczęła pojawiać się coraz częściej w filmach. 

TOP 10: Najlepsze filmy ze Scarlett Johansson

Okazało się, że Scarlett Johansson jest również świetną wokalistką. W 2008 roku pojawił się jej debiutancki krążek, który składał się z dwóch utworów Toma Waitsa i jednego autorskiego numeru.

Przeczytaj także

1. "Hitchcock", reż. S. Gervasi (2012)

Film opowiada historię miłości Alfreda Hitchcocka i jego żony. Jak wyglądała ich relacja podczas kręcenia filmu "Psychoza" w 1959 roku? Hollywoodzkie studia postanowiły odrzucić "Psychozę" reżysera więc twórca postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i samemu sfinansować film. Scarlett Johansson zagrała Janet Leigh, aktorkę, która w filmie Alfreda wcieliła się w drugoplanową postać, która zostaje zasztyletowana pod prysznicem.

2. "Lucy" reż. L. Besson (2014)

W tym filmie Scarlett Johansson wcieliła się w rolę Lucy, studentki mieszkającej na Tajwanie. Jej chłopak namawia ją do dostarczenia ważnej teczki biznesmenowi. Zanim kobieta zorientowała się, w co została wplątana, zostaje zakładniczką pana Janga. Do jej brzucha zostaje wszyta paczka substancji, która przypomina narkotyk. Przypadkowo woreczek z substancją pęka i przenika do jej organizmu.

3. Seria filmów o Avengers, reż. J. Whedon (2012-)

Superbohaterzy łączą siły, żeby obronić Ziemię. O których herosach mowa? Iron Man, Hulk, Thor czy Kapitan Ameryka. W rolę Czarnej Wdowy wcieliła się Scarlett Johansson. 25 kwietnia 2019 roku do kin ma trafić ostatnia już część "Avengers: Koniec gry".

4. "Kobiety pragną bardziej" reż. K. Kwapis (2009)

Film przedstawia historię kilku bohaterów, których losy się przeplatają. Głównym tematem są trudności w relacjach interpersonalnych i interpretacja zachować innych. Scarlett wcieliła się w filmie w Annę, początkującą wokalistkę, której celem jest zrobienie kariery. Film, który powstał na podstawie ksiązki Grega Behrendta pod tym samym tytułem. Scarlett Johansson zagrała tutaj u boku Bradleya Coopera.

5. "Vicky Cristina Barcelona" reż. W. Allen (2008)

Dwie Amerykanki przyjeżdżają na urlop do Barcelony. Obie zakochują się w tym samym mężczyźnie, ale jedna z nich ma za jakiś czas wziąć ślub. Ich obiektem westchnień okazuje się Juan Antonio, hiszpański malarz, który ma za sobą burzliwy związek małżeński.

6. "Scoop - Gorący temat" reż. W. Allen (2006)

Młoda dziennikarka poszukuje tematu, który otworzy jej drogę do wielkiej kariery. Przypadkiem trafia w sam środek śledztwa, które toczy się nad tajemniczymi morderstwami. "Scoop" jest lekką komedią Woody'ego Allena, w której występuje sam Pan Reżyser i trzeba przyznać, że był wtedy w świetnej formie. W rolę dziennikarki wcieliła się piękna Scarlett Johansson.

7. "Między słowami" reż. S. Coppola (2003)

Podstarzały aktor przyjeżdża do Tokio, żeby wystąpić w reklamie. Jego kariera chyli się ku upadkowi. Niespodziewanie trafia na młodą Charlotte - w tej roli Scarlett Johansson - która ma wątpliwości, co do swojej przyszłości ze swoim chłopakiem, Johnem. Sofia Coppola zdobyła nawet Oscara w kategorii Najlepszy Scenariusz Oryginalny.

8. "Wszystko gra" reż. W. Allen (2005)

Thriller w reżyserii Woody'ego Allena, który przedstawia historię Chrisa, zawodowego tenisisty, który poznaje Chloe (Scarlett Johansson). Chłopak rozpoczyna pracę w jednym z londyńskich klubów tenisowych. Poznaje tam również Toma, który jest bratem dziewczyny, w której zakochuje się Chris.

9. "Dziewczyna z perłą" reż. P. Webber (2003)

Scarlett wcieliła się w rolę 17-letniej Griet, ktora musi znaleźć pracę, żeby pomóc swoim rodzicom. Dziewczyna zostaje służącą w domu Johannesa Vermeera, wielkiego malarza. Dziewczynę i artystę różni wiele, ale ich wrażliwość przyciąga ich do siebie. Wszyscy są przeciwni ich relacji, a plotki, które zaczynają wokół nich krążyć, zwiastują wielki dramat.

10. "Zaklinacz koni" reż. R. Redford (1998)

Grace i Judith wybierają się na wycieczkę konną, która kończy się tragedią. Judith razem z koniem wpadają pod ciężarówkę i giną na miejscu, Grace traci nogę. Matka dziewczyny w poszukiwaniu pomocy dla niej i dla konia znajduje zaklinacza, który przybywa i rozpoczyna proces leczenia.

Zobacz także: >>TOP 15 - Najlepsze filmy psychologiczne<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.