Poznaliśmy tytuł nowego filmu o Spider-Manie? Poznaj szczegóły

16.03.2020 16:11
Poznaliśmy tytuł nowego filmu o Spider-Manie? Poznaj szczegóły Fot. . Album Online/East News

Peter Parker oraz jego alter-ego Spider-Man, dzięki decyzji szefostwa Marvel Studios i Sony zostanie jeszcze na jeden film w Marvel Cinematic Universe. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej informacji na temat oczekiwanego sequela.

Ostatnio gwiazda produkcji – Tom Holland zdradził kilka szczegółów na temat trzeciej odsłony filmu. Aktor, którego działania przyczyniły się do zażegnania konfliktu między dwoma studiami filmowymi, powiedział że ekipa wchodzi na plan nowego filmu już w czerwcu tego roku. Dzisiaj poznaliśmy natomiast pojawiły się plotki, co do możliwego tytułu oraz głównego przeciwnika bohatera w finałowym filmie Spider-Mana w MCU.

Przeczytaj także

Wedle pierwszych plotek, trzeci film o przygodach „Spider-Mana” miałby nosić podtytuł „Home Run”. Sformułowanie, wzięte z nomenklatury baseballu, oznaczające tak dobre zagranie, że z gruntu dające drużynie punkt, może równocześnie oznaczać ucieczkę z domu.

Tytuł wyraźnie wpisuje się w dotychczasową serię tytułów serii: „Homecoming”, „Far From Home” („Daleko od domu”), dlatego wydaje się prawdopodobny. Jego dwojakie znaczenie dobrze zarysowuje zaś sytuację, w jakiej znalazł się bohater pod koniec poprzedniego filmu. 

 

Spider-Man w ostatnich scenach „Daleko od domu” został bowiem uznany za wroga numer 1. Dlatego nie powinna dziwić sytuacja, w której będzie musiał uciekać z domu przed prawem. W tym kontekście wybór przeciwnika bohatera również wydaje się nieprzypadkowy. Kraven – Łowca, tropiciel rosyjskiego pochodzenia, który poluje na swoich przeciwników, wydaje się dobrym wyborem.

Warto wynotować, że już od jakiegoś czasu reżyser dwóch części filmu, Jon Watts zdradzał, że byłby zainteresowany przedstawieniem właśnie tej postaci na ekranie. Autorzy portalu We Got This Covered zwracają natomiast uwagę na fakt, że mimo iż zwyczajowo Kraven uważany jest za jednego z bardziej niepoważnych przeciwników bohatera, posiada też jedną z ciekawszych historii w komiksach o „Spider-Manie”. Mowa o serii „Kraven’s Last Hunt”, wydanej po raz pierwszy w 1987 roku.

Spider-Man: Daleko od domu - kadr z filmu

Kolejną informacją jest ta, że producenci chcieliby w tej roli widzieć Jasona Momoę, bądź Henry’ego Cavilla. Momoa jest obecnie zakontraktowany z konkurencyjną wytwórnią DC, gdzie wciela się w postać Aquamana. Istnieje więc mniejsze prawdopodobieństwo, że to właśnie on miałby pojawić się w dużej roli w projekcie Marvela.

Cavill jest natomiast zajęty pracami przy serialu „Wiedźmin”. Z drugiej strony – te zakończą się najprawdopodobniej zanim ekipa „Spider-Mana” weszłaby na plan. Brytyjski aktor miałby więc szansę pojawić się na ekranie.

 

Źródłem tych informacji jest jednak portal 4chan, dlatego warto brać te rewelacje ze stosowną dozą niedowierzania. Z drugiej strony – zdjęcia do filmu mają ruszyć już w czerwcu tego roku (o ile prace nie zostaną przesunięte z powodu koronawirusa), więc takie informacje, jak główny przeciwnik oraz tytuł rzeczywiście powinny już być gotowe.

Pewne jest natomiast, że premiera trzeciego „Spider-Man” przewidziana jest na 16 lipca 2021 roku.

Czytaj także: Spider-Man w MCU. Jaka przyszłość czeka bohatera po 3. części filmu?

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.