Szarpanina w Cannes. Dyrektor festiwalu tłukł się z policjantem [WIDEO]

22.05.2023 12:37
Szarpanina w Cannes. Dyrektor festiwalu tłukł się z policjantem [WIDEO] Fot. Thierry Frémaux pozujący z Martinem Scorsese/PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Festiwal filmowy w Cannes trwa w najlepsze, a między pokazami nowych głośnych filmów oraz owacjami na stojąco dla Johnny'ego Deppa i Harrisona Forda, między uczestnikami dochodzi też do utarczek.

Dyrektor festiwalu w Cannes przepychał się z policjantem

W minionych dniach imprezę filmową w Cannes zakłóciło zajście z udziałem dyrektora festiwalu Thierry'ego Frémaux, który wdał się w ostrą wymianę zdań z policjantem. Między mężczyznami doszło do przepychanki.

Jak podaje TMZ, do napiętej sytuacji doszło około 2 w nocy w czwartek na korytarzu Carlton Hotel. Do sieci trafiło nagranie z incydentu z udziałem Thierry'ego Frémaux z funkcjonariuszem policji. Dyrektor festiwalu został upomniany za ignorowanie zasad bezpieczeństwa, ponieważ miał jeździć rowerem elektrycznym po chodniku i nie reagować na prośby policjanta. 

Jechałeś rowerem po chodniku. Policjant dwukrotnie prosił cię, abyś się zatrzymał. Kiedy funkcjonariusz dogonił cię przed hotelem Carlton, oskarżyłeś go o napaść. Powtarzam to jeszcze raz tutaj: Thierry Frémaux byłeś w błędzie i nie stoisz poza prawem! Wszyscy jesteśmy świadkami. Ten policjant ma nasze pełne poparcie.

Nagranie zajścia z udziałem Thierry'ego Frémaux błyskawicznie trafiło do sieci. Po kilku godzinach organizatorzy festiwalu wydali oświadczenie, w którym podkreślili, że fragment krążący w internecie został wyrwany z kontekstu i nie obrazuje całości zdarzenia. 

W zeszły czwartek o drugiej w nocy miała miejsce emocjonalna wymiana zdań między policjantem a Thierrym Frémaux. Fragment krążącego w mediach społecznościowych nagrania absolutnie nie jest dokładnym odzwierciedleniem tego, co się stało.

Z komunikatu dowiadujemy się, że zaraz po awanturze "nastąpiło szczere i serdeczne wyjaśnienie", a według organizatorów "sprawa jest zamknięta". Poniżej możecie zobaczyć konfrontację sami:

Redakcja Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.