"Titanic: 25. rocznica" w polskich kinach. Kiedy premiera?

03.02.2023 16:22
Titanic Fot. Twentieth Century Fox/Paramount Pictures/Lightstorm Entertainmen

Z okazji 25. rocznicy premiery filmu, "Titanic" pojawi się w kinach w wersji 4K 3D.

"Titanic" otrzymał drugie życie i ponownie pojawi się w kinach. Zremasterowany w 4K 3D "Titanic: 25. rocznica" z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w rolach głównych już niedługo zadebiutuje na dużym ekranie. Kiedy premiera?

Polecamy

"Titanic: 25. rocznica" w polskich kinach. Kiedy premiera?

Oto pierwszy film, który zarobił ponad miliard dolarów. Po premierze w 1997 roku stał się najbardziej kasową produkcją wszech czasów. Obecnie, 25 lat po premierze, zajmuje na tej liście trzecie miejsce (za filmami „Avatar” oraz „Avengers: Koniec gry”) z astronomiczną sumą ponad 2,2 miliarda dolarów zysku. A kosztowała niebagatelne jak na tamte czasy 200 milionów dolarów.
Film w zremasterowanej wersji 4K 3D trafi do polskich kin już 10 lutego 2023 roku.

"Titanic" to najbardziej kasowy romans wszech czasów. Fabularny pretekst to zatonięcie tytułowego statku w 1912 roku. "Titanic" opowiada jednak przede wszystkim o płomiennym romansie dwojga kochanków, w których wcielają się Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Ona jest zubożałą arystokratką, którą ma „uratować” ślub z bogaczem. On jest zwykłym chłopakiem, który chciałby zostać artystą i zamierza szukać szczęścia w Ameryce. Zakochują się w sobie w trakcie dziewiczego rejsu „niezatapialnego” statku, więc ich uczucie nie może trwać długo. Długa – wręcz dozgonna – jest jednak pamięć o nim, ponieważ jedno z dwojga przeżywa legendarną katastrofę. I to właśnie z jej perspektywy widzowie poznają tę historię.

Polecamy

Aby przekonująco pokazać ją na ekranie, trzeba było znakomitych kostiumów, scenografii, efektów dźwiękowych oraz efektów specjalnych. Do wywołania emocji potrzeba również znakomitej muzyki, piosenki i montażu. A to ledwie siedem z 11 kategorii, w których „Titanic” zdobył Oscary (w tym także te najistotniejsze – za najlepszy film i reżyserię).

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.