To James Gunn wyreżyseruje nowy film o Supermanie: "miałem przed tym ogromne opory"

16.03.2023 12:01
To James Gunn wyreżyseruje nowy film o Supermanie: "miałem przed tym ogromne opory" Fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

Stało się. Nowy architekt filmowego uniwersum DC będzie zaangażowany we wszystkie projekty studia, ale to "Superman: Legacy" będzie najważniejszym - James Gunn postanowił bowiem, że sam wyreżyseruje nowy projekt.

Superman: Legacy - James Gunn wyreżyseruje film

Jakiś czas temu James Gunn i Peter Safran zdradzili plany dotyczące pierwszego rozdziału nowego filmowego uniwersum DC Comics. Dowiedzieliśmy się m.in. że to James Gunn napisze scenariusz filmu "Superman: Legacy". Ludzie z firmy zachęcali go, by to on zajął się reżyserią produkcji, ale Gunn podchodził do tematu sceptycznie.

Polecamy

W końcu pojawiły się jednak przecieki, że to twórca marvelowskich "Strażników Galaktyki" zajmie się reżyserią "Supermana: Legacy", a teraz głos zabrał sam zainteresowany, który w kilku tweetach rozrysował całą sytuację. Jak napisał sam James Gunn:

Tak, to ja reżyseruje "Supermana: Legacy", który wyjdzie 11 lipca 2025 roku. Mój brat Matt rozpłakał się, jak zobaczył datę premiery: "Ziom - to są urodziny Taty". Nie pomyślałem o tym.

Gunn wyjaśnił, że to jego relacja z ojcem sprawiła, że w końcu postanowił się przełamać i zrealizować film o Supermanie. Jak sam stwierdził, miał już szansę kilka razy wcześniej, ale zawsze ją odrzucał. Nie miał bowiem pomysłu na to, jak ugryźć materiał źródłowy, by w pełni oddać hołd i szacunek temu bohaterowi.

Ale w końcu niecały rok temu zobaczyłem swoją drogę, skupiającą się na spuściźnie Supermana - jak zarówno jego arystokratyczni rodzice z Kryptonu i rolnicy z Kansas wpływają na to, jakie decyzje podejmuje.

Polecamy

Na koniec napisał po prostu, że na tyle jest zachwycony scenariuszem "Superman: Legacy", że w końcu musiał go zrealizować samodzielnie i poświęcić się tej historii do samego końca.

Całą nitkę z wypowiedziami Jamesa Gunna znajdziecie poniżej. Jeśli chodzi zaś o wspomniany film o Supermanie, to wiemy, że bohater ma być stosunkowo młody i dopiero zaczął pracować jako dziennikarz w Metropolis. Nie jest to origin story, ale raczej coś w stylu skromnych początków. Niestety nie wiemy o projekcie zbyt dużo - nawet kto zagra główną rolę.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.