TOP 15: Najlepsze filmy, w których zagrał Tom Hanks. "Forrest Gump", "Zielona Mila" i inne

11.03.2019
Aktualizacja: 20.02.2020 15:06
Najlepsze filmy z Tomem Hanksem|undefined Fot. : materiały prasowe

Tom Hanks jest jednym z najpopularniejszych aktorów na świecie. Ma na swoim koncie wiele słynnych ról. Przedstawiamy 15 najlepszych filmów z Tomem Hanksem w roli głównej.

Tom Hanks jest szalenie popularnym aktorem. Uwielbiany nie tylko w Hollywood, ale i na całym świecie, zagrał w filmach, które zostaną w pamięci odbiorców już na zawsze. Aktor bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię widzów, gdy wcielił się w Sama Baldwina w filmie "Bezsenność w Seattle" - produkcji, która jest uważana za kultową.

Tom Hanks zainteresował się aktorstwem dopiero w liceum. Po wielu filmach krytycy klasyfikowali go jako komika. Wszystko zmieniło się w 1993 roku za sprawą filmu "Filadelfia", w którym aktor udowodnił, że role dramatyczne nie stanowią dla niego przeszkody. Później podziwialiśmy go w "Zielonej mili", "Kapitanie Phillipsie", a także w biograficznym filmie "Sully".

TOP 15: Najlepsze filmy z Tomem Hanksem

Przeczytaj także

1. "Bezsenność w Seattle" reż. Nora Ephron (1993)

W tym filmie Tom Hanks wcielił się w rolę młodego wdowca, którego syn pewnego razu dzwoni do radia i opowiada wszystkim historię swojego ojca. Informuje słuchaczy, że chciałby mieć nową mamę. Setki kobiet próbują skontaktować się z Samem Baldwinem. Wśród masy kobiet jest Annie, zaręczona dziewczyna, która planuje osobiście poznać wdowca.

2. "Filadelfia" reż. Jonathan Demme (1993)

Jeden ze znakomitych adwokatów, Andrew Beckett - w tej roli Tom Hanks - zaczyna mieć coraz poważniejsze problemy ze zdrowiem. Okazuje się, że ma AIDS, a w wyniku choroby traci pracę. Postanawia wynająć adwokata, Joe Millera (Denzel Washington), którego spotkał kiedyś na rozprawie, a teraz jest jedyną osobą, która może mu pomóc.

3. "Forrest Gump" reż. Robert Zemeckis (1994)

Forrest Gump, chłopiec o niskim ilorazie inteligencji i z niedowładem kończyn stał się miliarderem i bohaterem wojny w Wietnamie. Historię swojego życia opowiada przypadkowym ludziom na przystanku autobusowym. Film, który jest godny uwagi.

4. "Apollo 13" reż. Ron Howards (1995)

W rolach głównych Tom Hanks, Kevin Bacon, Bill Paxton i Gary Sinise, aktor, z którym Tom Hanks spotkał się już na planie filmu "Forrest Gump". Film jest oparty na faktach i przedstawia historię statku kosmicznego, na którym nastąpił wybuch,

5. "Szeregowiec Ryan" reż. Steven Spielberg (1998)

Kapita John Miller dostaje rozkaz poprowadzenia swojego oddziału za linię wroga i odszukania ocalałego szeregowca Jamesa Ryana - najmłodszego z czterech braci i jedynego, który przeżył. Im dłużej idzie załoga kapitana Millera, tym bardziej wszyscy poddają w wątpliwość tę misję.

6. "Masz wiadomość" reż. Nora Ephron (1998)

Kathleen dziedziczy po swojej matce małą, przytulną księgarnie. Okazuje się, że na przeciwko niebawem nastąpi otwarcie giganta sieci wydawniczych. W międzyczasie kobieta nawiązuje znajomość przez internet i od razu się zakochuje.

7. "Zielona Mila" reż. Frank Darabont (1999)

Emerytowany strażnik opowiada historię mężczyzny, którego skazano na śmierć za zamordowanie dwóch 9-letnich dziewczynek. Okazuje się, że jego obecność zmieni życie wszystkich ludzi, którzy go poznali. Film został stworzony na podstawie powieści Stephena Kinga, o tym samym tytule. Muzykę do tego filmu stworzył Thomas Newman, jeden z najlepszych kompozytorów.

8. "Cast Away - poza światem" reż. Robert Zemeckis (2000)

Chuck Noland w wyniku katastrofy lotniczej trafia na bezludną wyspę. Mężczyzna musi zmierzyć się z siłą natury, która bywa naprawdę groźna. Chuck musi od nowa uczyć się życia i samemu o siebie zadbać. Są chwile, że zaczyna wątpić w to, że kiedykolwiek ktoś go odnajdzie.

9. "Złap mnie jeśli potrafisz" reż. Steven Spielberg (2002)

Historia młodego fałszerza, Franka Abegnale Jr, najmłodszej osobie w historii, która znalazła się na liście najbardziej poszukiwanych przestępców FBI. W rolę agenta Carla Hanratty wcielił się Tom Hanks, a w roli Franka mogliśmy zobaczyć Leonardo DiCaprio. Specjalnością młodego oszusta okazały się bank i linie lotnicze.

10. "Terminal" reż. Steven Spielberg (2004)

Viktor Navovrski, turysta z Europy Wschodniej, utknął na lotnisku w Stanach Zjednoczonych. W jego kraju ma miejsce zamach stanu i Amerykańskie władze nie uznają paszportu Viktora. Miejscem jego przymusowego pobytu zostaje terminal na lotnisku.

11. "Kod da Vinci" reż. Ron Howard (2006)

Film jest ekranizacją głośnej powieści Dana Browna pod tym samym tytułem. W Luwrze dochodzi do tajemniczego morderstwa, które staje się kluczem do rozwiązania największej zagadki strzeżonej przez tajemnicze stowarzyszenie.

12. "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" reż. Stephen Daldry (2011)

Film nie przedstawia tragedii, która wydarzyła się 11 września 2001 roku, ale opowiada o każdym dniu, który był później. Ten czas był wyjątkowo ciężki dla małego Oskara, którego tata zginął w zamachu na WTC. Chłopiec postanawia odnaleźć zamek, do którego ma jedynie klucz.

13. "Kapitan Phillips" reż. Paul Greengrass (2013)

Kapitan Richard Phillips dowodzi statkiem, który zostaje uprowadzony przez somalijskich piratów. Film skupia się na relacji kapitana z dowódcą piratów, Musem, który bierze go jako zakładnika. Produkcja trzyma w napięciu od początku do końca i jest godna uwagi.

14. "Most szpiegów" reż. Steven Spielberg (2015)

Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. XX wieku, kiedy Amerykański prawnik zostaje wysłany do ZSRR. Jego zadaniem jest uwolnienie przetrzymywanego pilota wojskowego. Czy podoła zadaniu? Świetny film szpiegowski, który trzyma w napięciu od początku do końca.

15. "Sully" reż. Clint Eastwood (2016)

W 2009 roku kapitan Chesley "Sully" Sullenberger wylądował uszkodzonym samolotem na rzece Hudson i uratował życie wielu osobom. Niedługo później zostaje rozpoczęte śledztwo, które może zaszkodzić jego karierze pilota.

Filmy z Tomem Hanksem są chętnie oglądane, a sam aktor cieszy się miejscem w elicie aktorów w Hollywood. Mężczyzna ma na swoim koncie dwa Oscary i cztery Złote Globy. Mimo swojego wieku, nie zwalnia i dalej wciela się w różne role.

Zobacz także: >>TOP 15 - Najlepsze filmy psychologiczne<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.