"Toy Story", "Zwierzogród" i "Kraina lodu" doczekają się kontynuacji. Disney wraca do klasyków

09.02.2023 12:30
"Toy Story", "Zwierzogród" i "Kraina lodu" doczekają się kontynuacji. Disney wraca do klasyków Fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Disney nie jest obecnie w najlepszej formie finansowej i wizerunkowej, więc firma postanowiła sięgnąć po sprawdzone bajkowe marki.

Toy Story, Kraina lodu i Zwierzogród z nowymi odsłonami

Jak podaje Deadline, Disney zamierza stworzyć kontynuacje swoich przebojowych serii "Toy Story", "Kraina lodu" i "Zwierzogród" - a przynajmniej tak na spotkaniu z inwestorami zapowiedział CEO firmy, Bob Iger.

Polecamy

Jak powiedział szef Disneya:

Mam dzisiaj przyjemność zapowiedzieć, że pracujemy nad kontynuacjami naszych najpopularniejszych marek - "Toy Story", "Kraina lodu" i "Zwierzogród". Więcej na ten temat powiemy w przyszłości, ale to idealny przykład naszej strategii i korzystania z naszych znanych i niezrównanych marek.

Wieści pojawiły się jako przeciwwaga dla niezbyt przyjemnych przygód Disneya, który musiał zaoszczędzić 5,5 miliarda dolarów w swoich wszystkich dywizjach i przy okazji pozbył się aż 7 tysięcy pracowników.

Polecamy

Do tego ostatnie animowane filmy Disneya były dużymi rozczarowaniami filmowymi - "Strange World" zarobił niecałe 74 miliony dolarów i po 30 dniach trafił na Disney+, "Turning Red" trafiło od razu na Disney+, chociaż pierwotnie miało być premierą kinową, a i "Buzz Astral" nie zdołał się zwrócić (226 milionów dolarów z box-office przeciwko budżetowi 200 milionów dolarów bez kosztów marketingowych).

Firma potrzebuje więc zwycięzców, a tymi mogą być kontynuacje legendarnych serii - wszystkie poprzednie odsłony "Krainy lodu" i "Zwierzogrodu" zarobiły grubo ponad miliard dolarów od filmu, a cała seria "Toy Story" przyniosła przychody z biletów rzędu ponad 3 miliardów. Dlatego też stworzenie kontynuacji każdej z tych serii jest wręcz przymusem dla Disneya.

Tak jak wspomniał Bob Iger - więcej szczegółów na temat projektów poznamy wkrótce.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.