Twórcy "Mojego sąsiada Totoro" i "W krainie bogów" szykują kolejny film. O czym opowie "How Do You Live?"

13.12.2022 15:33
Twórcy "Mojego sąsiada Totoro" i "W krainie bogów" szykują kolejny film. O czym opowie "How Do You Live?" Fot. Walt Disney Picture/Everett Collection/East News

Legendarne studio animacji Ghibli szykuje swój kolejny projekt - ten nosi tytuł "How Do You Live?" i zagości w kinach już w 2023 roku.

How Do You Live - studio Ghibli szykuje nowy film animowany

Prawie 10 lat po premierze filmu "The Wind Rises", Hayao Miyazaki powraca ze swoim nowym i najprawdopodobniej ostatnim projektem. Reżyser największych hitów studia Ghibli oficjalnie zapowiedział swoją nową produkcję. Ta ma nosić tytuł "How Do You Live?" i doczeka się daty premiery już 14 lipca 2023 roku - mowa tutaj oczywiście o terenie Japonii. Na razie nie wiemy, kiedy film pojawi się na innych rynkach.

Polecamy

Studio Ghibli podzieliło się przy okazji pierwszym oficjalnym plakatem filmu, którego autorem jest oczywiście wspomniany powyżej Miyazaki:

Na ten moment nie mamy zbyt wielu szczegółów dotyczących nowego projektu studia Ghibli - prace nad "How Do You Live?" ruszyły w 2016 roku, a scenariusz ma być zainspirowany powieścią o tym samym tytule z 1937 roku, której autorem jest Yoshino Genzaburo. Ta miała bardzo poruszyć Miyazakiego, który przeczytał ją pierwszy raz jako mały chłopiec. 

Polecamy

Oryginał opowiada o 15-letnim chłopcu o pseudonimie Koperu (od Kopernika), który dorastając zaczyna się zastanawiać nad światem, jego złożonością i zależnościami dotyczącymi tego, co jest ważne dla niego, a co jest ważne dla innych. Z wczesnych opowieści Miyazakiego wynika, że jego film będzie metatekstualny i główny bohater sam będzie mocno przywiązany do oryginalnej powieści. Brzmi intrygująco.

Co ciekawe, nawet sami dystrybutorzy nie mają jeszcze pojęcia, o czym będzie film "How Do You Live?" - do tego stopnia, że nie wiedzą nawet, kim jest postać na powyższym plakacie.

Mówiąc krótko - my czekamy na datę polskiej premiery. A teraz uciekajcie oglądać poprzednie filmy studia Ghibli na Netflixie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.