"Autsajder": zwiastun i data premiery filmu o artyście, który padł ofiarą totalitarnego systemu

Natalia Hluzow
25.10.2018 18:07
Autsajder|undefined Fot. materiały prasowe Kino Świat

Dystrybutor Kino Świat zaprezentował zwiastun "Autsajdera" Adama Sikory. Najnowszy film autorstwa wielokrotnie nagradzanego polskiego filmowca trafi do kin w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film o studencie malarstwa, którego życie zmienia się nieodwracalnie, kiedy przez przypadek wpada w tryby przerażającej totalitarnej machiny to najnowsze dzieło Adama Sikory - słynnego polskiego operatora, który zajmuje się także reżyserią. "Autsajder" był już pokazywany na festiwalu w Gdyni, na Nowych Horyzontach oraz podczas festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Teraz możemy zobaczyć wreszcie pierwszy, oficjalny zwiastun filmu.

Autsajder Fot. foto: materiały prasowe Kino Świat

"Autsajder" Adama Sikory - oficjalny zwiastun

"Autsajder" to opowieść o młodym artyście, Franku, który mimo ogromnego napięcia związanego z wprowadzeniem stanu wojennego, twierdzi, że polityka zupełnie go nie interesuje. Nie obchodzą go nawet dramatyczne wydarzenia rozgrywające się w kopalni „Wujek”. Jego spojrzenie na świat zmieni się jednak o 180 stopni, kiedy zgodzi się na przechowanie tajemniczej teczki swojego przyjaciela i kiedy wracając od swojej dziewczyny zostanie zatrzymany przez milicję. Oskarżony o współpracę z opozycją, trafia do więzienia, a jego wartości i ideały zostają wystawione na próbę. 

"Autsajder" - kiedy premiera?

W główną rolę w filmie "Autsajder" wciela się Łukasz Sikora. Na ekranie towarzyszą mu m.in. Mariusz Jakus, Marek Kalita, Cezary Łukaszewicz, Tomasz Sapryk, Mariusz Bonaszewski i Dorota Pomykała. 

Adam Sikora, wielokrotnie nagradzany autor zdjęć do takich filmów jak: "Ach śpij kochanie", "Młyn i krzyż", "Essential Killing", "Cztery noce z Anną" czy "Wojaczek" tym razem pełni rolę reżysera i scenarzysty. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Woźniczka. Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie. Jego premiera odbędzie się 13 grudnia 2018, w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.