Wow - "Znachor" doczeka się nowej wersji od Netflixa. Premiera jeszcze w 2023 roku

02.02.2023 10:42
Wow - "Znachor" doczeka się nowej wersji od Netflixa. Premiera jeszcze w 2023 roku Fot. materiały prasowe/Netflix

Netflix sięga po klasykę. "Znachor", na podstawie kultowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, już w drugiej połowie roku trafi do serwisu.

Znachor doczeka się nowej wersji filmu od Netflixa

"Znachor" Jerzego Hoffmana to absolutny klasyk polskiego kina. Popularność produkcji opartej na kultowej powieści sprawiła, że historią Rafała Wilczura zainteresował się Netflix, który postanowił zrealizować pełnometrażowy film na bazie tego klasyka.

Polecamy

W nim, szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę.

Reżyserem jest debiutujący w filmie fabularnym Michał Gazda, autorami scenariusza są Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, a za zdjęcia odpowiedzialny jest Tomasz Augustynek. Producentką filmu jest Magdalena Szwedkowicz.

W roli profesora Rafała Wilczura zobaczymy Leszka Lichotę, z kolei w postać Marysi wcieli się Maria Kowalska. Hrabiego Czyńskiego zagra Ignacy Liss, a Zośkę Anna Szymańczyk. Ponadto w filmie wystąpią również m.in. Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski.

Polecamy

Leszek Lichota o swojej roli: 

Jestem z pokolenia, które wyrosło na historii profesora Wilczura. Bardzo się cieszę, że mogłem wcielić się w tak istotną postać dla polskiej kultury. Filmy kostiumowe są zawsze wyzwaniem, ale myślę, że reżyser i cała ekipa wspaniale odzwierciedlili estetykę lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Świata, w którym liczył się honor, etos pracy, empatia i romantyczna miłość.

Film "Znachor" zadebiutuje na Netflixie już w drugiej połowie 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.