Zmarł ostatni żyjący członek obsady "Przeminęło z wiatrem". Miał 90 lat

23.11.2022 10:45
Zmarł ostatni żyjący członek obsady "Przeminęło z wiatrem". Miał 90 lat Fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Nie żyje Mickey Kuhn. Był dziecięcym aktorem filmowym i telewizyjnym, który zasłynął udziałem w kultowej produkcji "Przeminęło z wiatrem". Zmarł w wieku 90 lat.

Zmarł Mickey Kuhn, ostatni żyjący członek obsady Przeminęło z wiatrem

Jak podaje Deadline, 20 listopada 2022 roku odszedł Mickey Kuhn. Były dziecięcy aktor filmowy i telewizyjny zmarł w wieku 90 lat. Był najbardziej znany ze swojej roli w kultowym filmie "Przeminęło z wiatrem".

Polecamy

O śmierci artysty za pośrednictwem Facebooka poinformował jego przyjaciel George Terrell.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu:

Ze smutkiem informuję, że dzisiaj zmarł Mickey Kuhn. Był ostatnim członkiem obsady filmu "Przeminęło z wiatrem". 21 września skończył 90 lat. Dwukrotnie był moim gościem w Gadsden, gdzie wiele osób miało okazję go poznać. Ostatnio odwiedziliśmy imprezę w Teksasie, gdzie zrobiłem to zdjęcie. Oprócz tego, że był Beau Wilkesem, zagrał w wielu innych filmach z takimi sławami, jak Bette Davis i John Wayne. Był jedyną osobą, która pojawiła się z Vivien Leigh w obu jej nagrodzonych Oscarem rolach filmowych. Niech odpoczywa w pokoju i zmartwychwstaje w chwale.

Mickey Kuhn zagrał też między innymi w filmach: "Drzewko na Brooklynie", "Dick Tracy", "Dziwna miłość Marty Ivers", "Przenikliwy wiatr", "Magiczne miasto" czy "Rzeka Czerwona", w której wystąpił u boku Johna Wayne'a. Łącznie jako dzieciak i nastolatek pojawił się w 32 produkcjach. W latach 50. zrezygnował z aktorstwa i przez wiele lat pracował jako elektryk, chociaż nadal pojawiał się na festiwalach filmowych i konwentach z udziałem fanów.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.