Zmarł ostatni żyjący członek obsady "Przeminęło z wiatrem". Miał 90 lat

23.11.2022 10:45
Zmarł ostatni żyjący członek obsady "Przeminęło z wiatrem". Miał 90 lat Fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Nie żyje Mickey Kuhn. Był dziecięcym aktorem filmowym i telewizyjnym, który zasłynął udziałem w kultowej produkcji "Przeminęło z wiatrem". Zmarł w wieku 90 lat.

Zmarł Mickey Kuhn, ostatni żyjący członek obsady Przeminęło z wiatrem

Jak podaje Deadline, 20 listopada 2022 roku odszedł Mickey Kuhn. Były dziecięcy aktor filmowy i telewizyjny zmarł w wieku 90 lat. Był najbardziej znany ze swojej roli w kultowym filmie "Przeminęło z wiatrem".

Polecamy

O śmierci artysty za pośrednictwem Facebooka poinformował jego przyjaciel George Terrell.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu:

Ze smutkiem informuję, że dzisiaj zmarł Mickey Kuhn. Był ostatnim członkiem obsady filmu "Przeminęło z wiatrem". 21 września skończył 90 lat. Dwukrotnie był moim gościem w Gadsden, gdzie wiele osób miało okazję go poznać. Ostatnio odwiedziliśmy imprezę w Teksasie, gdzie zrobiłem to zdjęcie. Oprócz tego, że był Beau Wilkesem, zagrał w wielu innych filmach z takimi sławami, jak Bette Davis i John Wayne. Był jedyną osobą, która pojawiła się z Vivien Leigh w obu jej nagrodzonych Oscarem rolach filmowych. Niech odpoczywa w pokoju i zmartwychwstaje w chwale.

Mickey Kuhn zagrał też między innymi w filmach: "Drzewko na Brooklynie", "Dick Tracy", "Dziwna miłość Marty Ivers", "Przenikliwy wiatr", "Magiczne miasto" czy "Rzeka Czerwona", w której wystąpił u boku Johna Wayne'a. Łącznie jako dzieciak i nastolatek pojawił się w 32 produkcjach. W latach 50. zrezygnował z aktorstwa i przez wiele lat pracował jako elektryk, chociaż nadal pojawiał się na festiwalach filmowych i konwentach z udziałem fanów.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.