Znany zagraniczny portal pomylił polską reżyserkę z francuską gwiazdą: "uwielbiam fake newsy"

07.12.2022 14:27
Znany zagraniczny portal pomylił polską reżyserkę z francuską gwiazdą: "uwielbiam fake newsy" Fot. Lee Floyd / Avalon/Photoshot/East News

Bycie pomylonym z Juliette Binoche to w sumie całkiem niezły komplement - w taki sposób odebrała to Agnieszka Smoczyńska, która wyśmiała błąd brytyjskiego portalu. 

Agnieszka Smoczyńska została pomylona z Juliette Binoche. Wpadka Daily Mail

Jakiś czas temu pisaliśmy o sobowtórze The Rocka, którego gwiazdor zaprosił nawet na szklankę tequili i pogaduchy. Teraz z inną zagraniczną gwiazdą została pomylona polska reżyserka Agnieszka Smoczyńska, autorka filmów "Córki dancingu", czy tegorocznego "The Silent Twins".

Polecamy

Tabloid Daily Mail napisał 4 grudnia tekst, w którym dziennikarze zachwycali się stylówką i wyglądem znanej francuskiej aktorki Juliette Binoche, którą możemy kojarzyć z chociażby trylogii "Trzy kolory" Krzysztofa Kieślowskiego (zagrała główną rolę w odsłonie "Niebieski"), czy pierwszych minut filmu "Godzilla".

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na opisywanych zdjęciach... nie znajdowała się Juliette Binoche. Brytyjski portal komplementował tak naprawdę Agnieszkę Smoczyńską, co bardzo rozbawiło polską reżyserkę, która podzieliła się na Instagramie screenem z tytułem artykułu:

Wow! Juliette Binoche, przyłapali nas! Od dzisiaj uwielbiam fake newsy!

Polecamy

Jakiś czas później portal zorientował się, że popełnił błąd i poprawił swój nagłówek - dla przypomnienia zdjęcia Juliette Binoche:

Smoczyńska od kilku lat jest rozpoznawalna poza granicami Polski. Jej film "Córki dancingu" został doceniony na amerykańskim festiwalu filmowym Sundance specjalną nagrodą jury. W 2022 roku do kin na całym świecie trafiła natomiast jej najnowsza produkcja "The Silent Twins".

To oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat z gwiazdorką Marvela Letitią Wright w jednej z głównych ról.  Premiera filmu odbyła się podczas festiwalu filmowego w Cannes 2022. Tytuł został też nagrodzony Złotym Lwem na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.