10 najbardziej zaskakujących śmierci bohaterów w „The Walking Dead”

Sergiusz Kurczuk
23.10.2017 14:20
10 najbardziej zaskakujących śmierci bohaterów w „The Walking Dead” Fot. kadr z serialu

Serial oparty na komiksie Roberta Kirkmana, to jedna z tych produkcji, gdzie trup ściele się gęsto. I w tym wypadku nie chodzi jedynie o masakrowanie umarlaków, którzy wstali z grobu. Równie często śmierć dopada bohaterów ocalałych w apokalipsie zombie. Oto lista najbardziej szokujących śmierci w hicie AMC. Uwaga! Artykuł zawiera spoilery!

22 października 2017 roku na antenie AMC wystartował 8. sezon serialu „The Walking Dead”. Premiera nowej serii stała się podwójnym świętem dla fanów, ponieważ był to jednocześnie 100. odcinek produkcji. Przez prawie 8 lat kręcenia „Żywych trupów” widzowie pożegnali wielu bohaterów. W zasadzie od początku na ekranie widzimy jedynie Ricka i Carla. Komiks Roberta Kirkmana słynie z uśmiercania postaci, kiedy czytelnik najmniej się tego spodziewa. Twórcom serialu również się to udało, bo produkcja AMC nie trzyma się wiernie papierowego oryginału. Z okazji premiery 8. sezonu „The Walking Dead” przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 najbardziej szokujących śmierci bohaterów. 

1. Glenn

Żeby dowiedzieć się, że Glenn padł ofiarą Negana, widzowie musieli czekać kilka miesięcy. Ostatni odcinek 6. sezonu zakończył się bowiem cliffhangerem i fani serialu nie mogli doczekać się odpowiedzi na pytanie: komu za pomocą Lucille Negan rozłupał czaszkę. Najbardziej szokujące w śmierci Glenna nie było to, że wielokrotnie wywijał się śmierci i przyszła w końcu na niego pora. W komiksie też został zabity przez Negana, a twórcy serialu rzadko trzymają się oryginału. Właśnie ten fakt sprawił, że dla wielu widzów był to podwójny cios. 

2. Hershel

Ta postać to przypomnienie widzom, że w świecie „The Walking Dead” nikt nie jest bezpieczny. Hershel był bohaterem tragicznym. Jednak chociaż stracił wiele bliskich osób, nadal potrafił zachować zdrowy rozsądek oraz odznaczał się poczuciem humoru. Zwykły rolnik, mimo różnic światopoglądowych, powoli przeistaczał się w prawą rękę Ricka. Jednak kiedy wraz z Michonne wpadli w łapy Gubernatora, los staruszka był policzony. 

3. Beth

Kolejna ofiara z rodziny Greene'ów. Beth udało się dotrwać do połowy serialu. Między nią a Darylem wytworzyła się nawet wyjątkowa więź. Kiedy dziewczyna zaginęła, wiele osób myślało, że już po niej. Jednak odnalazła się w szpitalu dowodzonym przez policjantkę Dawn. Grupa Ricka chce zabrać dziewczynę z powrotem do obozu. W ostatniej chwili Beth skłócona z Dawn wbija policjantce nożyczki w kamizelkę kuloodporną. Dawn odruchowo strzela Beth w głowę i dziewczyna pada trupem.

4. Shane

Fani komiksu wiedzą, że Shane nie pożył zbyt długo. Jednak w serialu ten brutalny mężczyzna szybko staje się pierwszym czarnym charakterem i udaje mu się przeżyć przez kilka sezonów. Czworokąt (a nawet pięciokąt, jeśli liczyć nienarodzone dziecko Lori) pomiędzy Shanem, Rickiem, Lori i Carlem, powoduje napięcie, które zapowiada nieuchronną tragedię. 

5. Noah

Ten chłopak był jednym z najinteligentniejszych ocalałych. Niejednokrotnie udowodnił, że w świecie zdominowanym przez zombie liczy się nie tylko siła mięśni. Niestety intelekt nie pomógł mu podczas jednej z potyczek z umarlakami. Wraz z Glennem i Nicholasem utknęli w obrotowych drzwiach. Z kilku stron napierali żądni ludzkiego ciała nieumarli. Sytuacja wydawała się beznadziejna. Jednak tchórzliwy Nicholas postanowił postąpić egoistycznie. Uciekł z pułapki, pozostawiając Noah na pastwę zombie. 

6. Sophia

Córka Carol została uśmiercona dość szybko. Początkowo uznano ją za zaginioną. Ocalali szukali dziewczynki wszędzie. Jakież było ich zdziwienie, kiedy odnalazła się wśród zombiaków zamkniętych w stodole Hershela. Bardziej szokujące od sceny śmierci Sophii był fakt, że nie żyła, kiedy widzowie i bohaterowie umierali z obawy, że coś się jej stało.

7. Andrea

Dziewczyna w przeciwieństwie do komiksowego oryginału dała się zwerbować Gubernatorowi. Jednak w obliczu potencjalnej śmierci dawnych przyjaciół sprzeciwiła się degeneratowi o dyktatorskich zapędach, za co została ukarana. Ostatecznie zostaje ugryziona przez zombie. Po ukąszeniu postanawia odebrać sobie życie strzałem w głowę. 

8.Dale

Chociaż słabość tego staruszka do o wiele młodszych Andrei i Amy mogły być dla niektórych widzów trochę... obleśne, trudno było nie lubić Dale'a. Niestety został napadnięty przez Szwędacza podczas patrolu. Zombiak wyżarł mu połowę brzucha, więc grupa nie miała wyjścia. Daryl zastrzelił Dale'a, żeby nie przeistoczył się w nieumarłego.

9. Lizzie

Tej bohaterki, jak i jej siostry Miki raczej nie dało się lubić. Dwie sieroty trafiły do grupy Ricka i szybko okazało się, że nie wszystko jest z nimi w porządku, szczególnie z Lizzie. Dziewczyna postanowiła udowodnić Carol i Tyreese'owi, że nieumarli nie różnią się niczym od ludzi i zabiła swoją siostrę. Carol ukarała dziewczynę. I to ostatecznie. Zabrała ją za domek, kazała spojrzeć na kwiatki i... BUM!

10. Lori

Chociaż Lori nie należała do zbyt lubianych postaci, kiedy zaszła w ciążę, była ocalona. Nikt przecież nie zabije ciężarnej postaci (przynajmniej w serialu telewizyjnym). Jednak kiedy zaczęła rodzić, wiadomo było, jak to się skończy. Dziecko przyszło na świat żywe, jednak Lori nie miała szans po amatorskiej cesarce. Najbardziej szokującym momentem był fakt, że to Carl, jej własny syn, pozbawił ją życia, by zapobiec transformacji matki w zombie. 

Jeśli lubicie seriale, w których głowni bohaterowie dość często padają pozbawieni życia, to zapraszamy do naszego quizu Czy pamiętasz, jak zginęli bohaterowie „Gry o tron”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.