10. sezon "The Walking Dead" oficjalnie potwierdzony przez twórców. Kiedy premiera?

Sergiusz Kurczuk
05.02.2019 15:51
kadr z serialu The Walikng Dead|undefined Fot. kadr z serialu The Walikng Dead

Serial "The Walking Dead" powróci z 10. sezonem. Stacja AMC oficjalnie potwierdziła, że kontynuacja za kilka miesięcy trafi na mały ekran.

Od premiery 1. sezonu "The Walking Dead" minęło już prawie 10 lat, ale serial nie traci na popularności. Tuż przed powrotem na ekran drugiej części 9. sezonu "Żywych trupów", stacja AMC ogłosiła, że niebawem zobaczymy kontynuację przygód ludzi ocalałych w świecie pełnym zombie opartą na słynnym komiksie Roberta Kirkmana.

"The Walking Dead" sezon 10 - stacja AMC zapowiedziała kontynuacje serialu

Chociaż fani zapowiadali, że wraz z odejściem z serialu Andrew Lincolna, który od samego początku wcielał się w Ricka Grimesa, przestaną oglądać "The Walking Dead", wcale się tak nie stało. Tym bardziej że bohater wcale nie zginął, a jedynie zaginął w akcji. Niebawem powstanie seria filmów opowiadających o Grimesie. Shworunner jakiś czas temu zapowiedział, że stacja planuje ciągnąć przygody bohaterów "The Walking Dead" przez co najmniej kolejne kilka lat. Nie tylko w kolejnych sezonach, ale również w nowych spin-offach i filmach. 4 lutego 2019 roku na oficjalnym Twitterze serialu pojawiła się informacja dotycząca 10. sezonu produkcji.

W krótkim wideo pojawili się przedstawiciele nowego zagrożenia głównych bohaterów - grupa Szeptaczy. Są to ludzie przebierający się za zombie, wykorzystująca przy tym pozostałości po żywych trupach. W ten sposób mogą przetrwać wśród jedzących ludzi potworów i wieść względnie bezpieczne życie. Oznacza to, że potyczka z Szeptaczami nie zakończy się na 9. sezonie. Nowe odcinki będą dopiero początkiem tego wątku w serialu.

"The Walking Dead" sezon 10 - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono, kiedy dokładnie zobaczymy 10. sezon "The Walking Dead". Podano jedynie orientacyjną datę. Tradycyjnie kontynuacja trafi na antenę AMC w październiku 2019 roku. Oznacza to, że widzowie serialu będą musieli zrobić sobie przerwę od "Żywych trupów" na kilka miesięcy. Zanim nastąpi rozłąka na AMC i FOX trafi druga część 9. sezonu "The Walking Dead". W Polsce będziemy mogli ją oglądać od 10 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.