100. odcinek „The Walking Dead” będzie zawierał sporo Easter eggów

Sergiusz Kurczuk
29.08.2017 14:35
The Walking dead|undefined Fot. kadr z serialu

8. sezon „The Walking Dead” zbliża się z prędkością zombie, ale jest już na horyzoncie. Twórcy serialu zapowiedzieli, że w 100. odcinku zobaczymy sporo nawiązań do poprzednich serii. 

Już niedługo premiera wyczekiwanej 8. serii „The Walking Dead”. Pierwszy odcinek będzie okazją do jubileuszu fanów i twórców hitu stacji AMC, chociaż ostatnio sytuacja między twórcami a telewizją jest dość napięta. Premierowy epizod jest jednocześnie 100. odcinkiem serialu. Po miesiącach oczekiwań w końcu zobaczymy, jak grupa Ricka wyrównuje rachunki z pozbawionym moralności Neganem. Główni bohaterowie ponownie połączą siły, by zmierzyć się w kolejnej wielkiej bitwie. Jak widać, w świecie „Żywych trupów” największymi wrogami wcale nie są zombie, tylko inni ludzie. Fragmenty potyczki mogliśmy już zobaczyć w dość długim trailerze nadchodzącej serii, zaprezentowanym na San Diego Comic Con 2017

 

Jeden z twórców serialu, producent Greg Nicotero, zapowiedział, że 100. odcinek będzie naszpikowany odniesieniami. Easter eggi głównie mają dotyczyć odcinków z poprzednich serii. Jednocześnie ma być to hołd złożony wcześniejszym sezonom serialu. 

W wielu przypadkach na pewno natkniecie się na odniesienia przywołujące poprzednie odcinki. 

W serialu niejednokrotnie pojawiały się już Easter eggi. Zdarzały się nawiązania do klasycznych horrorów, nie tylko o zombie,  takich jak „Koszmarne opowieści”„Szczęki”„Świt żywych trupów”, czy „Amerykański wilkołak w Londynie. Tym razem serial będzie składał pokłon samemu sobie, co jest wybaczalne, biorąc pod uwagę okrągły numerek premierowego odcinka. Fani komiksu Roberta Kirkmana zastanawiają się, czy w nadchodzącej serii pojawi się drastyczny skok w przyszłość, jak w papierowym pierwowzorze. Jedna ze scen trailera właśnie na to wskazuje. Do 23 października 2017 roku jeszcze trochę czasu, jednak aktorzy już stworzyli nagranie, w którym dziękują swoim fanom za wierność i wytrwałość. 

Wszystkim tym, którzy zapomnieli, co się działo w poprzednich 99. odcinkach, polecamy film, który zarysowuje główne wątki fabularne serialu. 

Będziecie oglądać?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.