11. sezon „Z archiwum X” jeszcze w 2017 roku

Robert Skowronski
21.04.2017 11:50
11. sezon „Z archiwum X” jeszcze w 2017 roku Fot. materiały prasowe

Nieśmiało mówiło się, że „Z archiwum X” wróci z nowymi epizodami na stację FOX. Teraz wszystko jest już pewne. Fani Muldera i Scully będą zachwyceni.

Informacje płynące od FOX już od jakiegoś czasu jasno mówiły o tym, że stacja nie chce rezygnować z serialu. Powrót agentów FBI miał nastąpić w 2018 roku, a i tak podkreślano, że tak się stanie wyłącznie wtedy, kiedy uda się dograć harmonogramy gwiazd ekranu, czyli Davida Duchovny'ego i Gillian Anderson.

Teraz wszystko zostało już oficjalnie potwierdzone. Jeszcze latem 2017 roku ruszy plan zdjęciowy serialu, który przyniesie nam 10 nowych odcinków. Kiedy nastąpi emisja? Na przełomie 2017 i 2018 roku. Na Boże Narodzenie szykuje się więc niespodzianka z pogranicza kryminalistyki i spraw paranormalnych. Telewizja FOX udostępniła plakat zapowiadający kolejny, już 11. sezon:

the-x-files Fot. foto: materiały prasowe

Za nowe epizody ponownie będzie odpowiedzialny Chris Carter. Tak wieści o 11. sezonie skomentował David Madden, przewodniczący Fox Broadcasting Company:

Ikoniczni bohaterowie, bogata historia i odważni twórcy - to znaki rozpoznawcze dobrego programu telewizyjnego. To też powody, dla których „Z archiwum X” ma tak duży wpływ na miliony fanów na całym świecie. Chris Carter, wraz ze wspaniałymi Davidem i Gillian, kontynuuje ten popkulturowy fenomen. Nie możemy się doczekać jakie nowe i tajemnicze opowieści czekają Muldera i Scully.

Sądząc po tweecie Gillian Anderson również i ona jest ciekawa tego co przygotowano dla jej bohaterki w scenariuszu:

Na jej wiadomość odpowiedział David Duchovny. Aktor przyznał, że jest gotowy na więcej odcinków i to od 1993 roku:

To właśnie w 1993 „Z archiwum X” zaliczyło swój debiut szybko stając się światowym fenomenem. Serial doczekał się 9. sezonów, 10. trafił na ekrany w 2016 roku. Z kolei w 1998 i 2008 do kin trafiły dwa filmy o Scully i Mulderze.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.