„13 powodów”: aborcja, rasizm i islamofobia tematami 3. sezonu?

Natalia Hluzow
05.10.2018 16:43
Chloe 13 powodów|undefined Fot. kadr z serialu „13 powodów”

Kontrowersyjny serial Netfliksa pokazywał już samobójstwo, gwałt i przemoc wśród nieletnich. Czy przyszedł czas na kolejne trudne tematy?

Młode gwiazdy serialu „13 powodów” coraz częściej wypowiadają się na temat tego, jakie problemy powinny zostać poruszone w 3. sezonie. Anne Winters, która wciela się w postać Chloe, chciałaby, by w nadchodzących odcinkach pojawił się temat aborcji. Natomiast Devin Druid, czyli serialowy Tyler, uważa, że nadszedł czas na poruszenie trudnych kwestii rasizmu, islamofobii, homofobii i transfobii.

„13 Reasons Why”: o czym będzie 3. sezon?

W finale drugiego sezonu ujawniono, że Chloe, cheerleaderka i dziewczyna oskarżonego o gwałt Bryce'a, jest z nim w ciąży. Aktorka, która w 2. sezonie wcielała się w tę postać, sądzi, że sytuacja Chloe to idealny moment, by poruszyć temat aborcji wśród nastolatek. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter powiedziała:

Aborcja powinna być tematem. Nie wiem, czy [Chloe] powinna to zrobić czy nie, zostawiam to scenarzystom. Ale sądzę, że definitywnie powinno się rozpocząć tę dyskusję. 

Devin Druid, który wciela się nękanego przez pozostałych uczniów szkolnego fotografa, również ma kilka propozycji dla twórców:

Rasizm, islamofobia, transfobia i homofobia - to problemy, które zdarzają się w szkołach.

Dlatego też, zdaniem aktora, byłoby logicznym, gdyby twórcy serialu poruszyli je w 3. sezonie. Wbrew opinii Rady Rodziców, która widzi w „13 powodach” samo zło, Druid uważa, że dotykanie tak przerażających spraw jest potrzebne. W szczególności ofiarom i osobom, którze przeżyły podobne sytuacje w szkole. Jak powiedział:

Zawsze staramy się jak najlepiej, by sportretować te problemy z jak największą dozą delikatności wobec tych, którzy przez to przeszli. Jednak z drugiej strony jest dla nas bardzo ważne, by pokazać te problemy tak szczerze, jak to tylko możliwe. Ponieważ lukrując je lub cenzurując w jakikolwiek sposób, okazalibyśmy olbrzymi brak szacunku i obrazilibyśmy tych, którzy muszą sobie radzić z podobnymi sytuacjami.

Tyler 13 powodow Fot. foto: kadr z serialu „13 powodów”

„13 powodów” - kiedy premiera 3 sezonu?

Choć aktorzy mają jak widać mnóstwo propozycji na wątki w 3. sezonie „13 powodów”, twórcy serialu wciąż utrzymują w sekrecie szczegóły dotyczące fabuły w nadchodzących odcinkach. Nie jest też znana dokładna data ich premiery, wiadomo jednak, że „13 Reasons Why” powróci na platformę Netflix w 2019 roku.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.