Twórcy "Dark" robią nowy serial dla Netflix. "1899" opowie o europejskich emigrantach

Natalia Hluzow
14.11.2018 14:47
Twórcy Dark nowy serial Netflix|undefined Fot. Andreas Rentz/2017 Getty Images

Jantje Friese i Baran bo Odar, odpowiedzialni za sukces niemieckiego "Dark", szykują kolejną produkcję dla Netflix. Ich nowy serial opowie o Europejczykach masowo migrujących do Stanów Zjednoczonych.

Po ogromnym sukcesie serialu "Dark", Netflix zdecydował się nie tylko na stworzenie 2. sezonu niemieckojęzycznej produkcji, ale także na rozszerzenie współpracy z Jantje Friese i Baranem bo Odarem. Duet zrealizuje dla serwisu serial "1899" opowiadający o losach ludzi migrujących z Europy do USA, których pełna nadziei podróż do nowego świata szybko zmieni się w przerażające doświadczenie.

"1899" - o czym będzie nowy serial Netflix?

Podobnie jak w przypadku pierwszego polskiego serialu Netflix, tytuł produkcji odnosi się do istotnej dla jej treści daty. Nazwa niemieckiego obrazu nawiązuje do roku 1899, w którym zapanował olbrzymi ruch emigracyjny z Europy do USA. W latach 1899-1931 do Stanów Zjednoczonych przybyły miliony Niemców, Polaków, Rosjan, Anglików, Irlandczyków, Czechów, Słowaków, Włochów i Skandynawów. Wskutek masowej imigracji liczba mieszkańców USA zwiększyła się wówczas sześciokrotnie w ciągu 80 lat.

Dla twórców "Dark" wybór takiej tematyki stanowi idealną okazję na stworzenie wielojęzycznej produkcji z międzynarodową obsadą. Jak napisali w wydanym oświadczeniu:

Tym, co naprawdę pociąga nas w tym pomyśle, jest koncepcja stworzenia prawdziwie europejskiego serialu z różnorodną obsadą z różnych krajów. 

Bo Odar i Friese podkreślają też, że ważne jest dla nich odniesienie się do współczesnej sytuacji związanej z wielkimi migracjami ludności:

Istotą tej historii jest próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, co nas łączy, a co dzieli. A także ukazanie, jak strach może stać się zapalnikiem.

Serial "1899" ukaże podróż migrantów z Londynu do Nowego Jorku statkiem parowym. Kiedy jego pasażerowie odkryją, że niedaleko nich znajduje się inny statek o podobnym przeznaczeniu, sprawy przybiorą niespodziewany obrót, a ich ucieczka do ziemi obiecanej zamieni się w przerażający koszmar.

Póki co nie podano jeszcze daty premiery nowej produkcji Netfliksa. O wszelkich nowościach będziemy informować Was na bieżąco.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.