Agnieszka Holland zareagowała na krytykę "1983" w sieci: Brandzlujecie się hejtem

Natalia Hluzow
03.12.2018 12:47
1983 Netflix Agnieszka Holland|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

30 listopada 2018 na Netflix zadebiutował pierwszy w historii polski serial serwisu. Dziennikarze, blogerzy i internauci nie pozostawili na nim suchej nitki, na co postanowiła zareagować reżyserka "1983", włączając się do dyskusji w mediach społecznościowych.

"1983" przedstawia alternatywną historię Polski, w której komunizm nigdy nie upadł i ludzie wciąż żyją za żelazną kurtyną. Student z ideałami oraz skompromitowany oficer śledczy trafiają na trop spisku, który pozwolił utrzymać komunistyczny reżim w Polsce. Jednocześnie tajemnicza Effy na czele podziemnego ruchu oporu stara się obalić rządy jedynej słusznej partii.

W główne role wcielili się Maciej Musiał, Robert Więckiewicz, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra i Agnieszka Żulewska. Za reżyserię odpowiadały natomiast cztery polskie reżyserki: Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Agnieszka Smoczyńska i Olga Chajdas. 

"1983" Netfliksa zbiera krytyczne recenzje

Choć premiera serialu była zapowiadana jako wydarzenie roku (a może właśnie dlatego), opinie na temat produkcji Netfliksa okazały się w dużej mierze niepochlebne. Tylko nieliczne recenzje "1983" zwracają uwagę na plusy serialu. Większość portali internetowych nie pozostawia na nim suchej nitki, niektóre w niewybrednych słowach pisały o "drewnianym aktorstwie", "dialogach tłumaczonych przez stażystów polskiego Netfliksa" i "słabo napisanych postaciach".

Za internetowymi recenzjami poszły negatywne komentarze użytkowników Netfliksa, którzy wtórują recenzentom i często w jeszcze bardziej niewybrednych słowach opisują swoje złe doświadczenia w zetknięciu z serialem. Nie wszędzie jednak internauci są zgodni. Pod postem Łukasza Najdera, pisarza i publicysty, który na Facebooku również skrytykował serial "1983", pojawił się poważny głos sprzeciwu - i był to głos samej reżyserki, Agnieszki Holland.

Agnieszka Holland do krytykujących serial: Amerykańskie krytyki są na szczęście za**biste

Łukasz Najder umieścił na swojej facebookowej tablicy post o treści:

Łukasz Najder post 1983 Fot. foto: screen z Facebooka

Krótki komunikat pisarza spotkał się z dużym poparciem jego znajomych i obserwujących go fanów, jednak nie wszyscy byli zgodni z chórem krytykującym serial Netfliksa. W "dyskusji" postanowiła zabrać głos Agnieszka Holland, która - niestety również w niewybredny sposób - odpowiedziała na krytykę "1983". W komentarzu pod powyższym postem napisała:

Agnieszka Holland o hejterach serialu Fot. foto: screen z Facebooka

Na tym nie zakończyła się oczywiście internetowa wymiana zdań i pod postem Łukasza Najdera wciąż pojawiają się nowe komentarze - wyśmiewające już nie tylko serial, ale także emocjonalną wypowiedź Agnieszki Holland.

"1983" - gdzie oglądać?

Premiera serialu "1983" odbyła się 30 listopada 2018 na Netflix. Serwis udostępnił jednocześnie wszystkie odcinki pierwszego sezonu. 

>>> ZOBACZ TEŻ: "1983" - prawda nas wyzwoli? Recenzja pierwszego polskiego serialu Netfliksa <<<

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.