Już jest! Zwiastun pierwszego polskiego serialu Netfliksa trafił do sieci. Kiedy premiera „1983”?

Natalia Hluzow
02.10.2018 10:58
Netflix polski serial 1983|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Netflix zaprezentował pierwszy teaser swojego polskiego serialu oryginalnego z udziałem Roberta Więckiewicza, Macieja Musiała i Zofii Wichłacz. Kiedy „1983” będzie dostępny w serwisie?

Co jeśli historia, jaką znasz, opiera się na kłamstwie? Czy prawda Cię wyzwoli czy pogrąży? Wyczekiwany pierwszy polski serial oryginalny Netflix ukaże nam wielowątkową opowieść o alternatywnej rzeczywistości, która została zbudowana na kłamstwie.

Netflix polski serial zwiastun Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„1983”: zwiastun polskiego serialu Netflix

Akcja serialu „1983” toczy się w Polsce z roku 2003. Nie jest to jednak kraj, jaki znamy sprzed 15 lat, lecz miejsce, w którym zimna wojna trwa w najlepsze. Wszystko to za sprawą straszliwego ataku terrorystycznego z 1983 roku, który pogrzebał szanse na wyzwolenie Polski i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. 20 lat po tych istotnych wydarzeniach młody idealista studiujący prawo i skompromitowany oficer śledczy wpadają na trop spisku, który pozwolił na utrzymanie żelaznej kurtyny i reżimu w Polsce.

Jak prezentują się pierwsze kadry serialu? Jak Maciej Musiał radzi sobie w tak poważnej produkcji? I czy Robert Więckiewicz jak zwykle zachwyci widzów swoją przejmującą kreacją? Zobaczcie pierwszy teaser serialu „1983”:

Jako, że Netflix jest platformą międzynarodową i „1983” będzie dystrybuowany nie tylko w Polsce, pojawiła się też anglojęzyczna wersja teasera:

„1983” – obsada i twórcy

Główne role w pierwszym polskim serialu Netfliksa powierzono Robertowi Więckiewiczowi, który zagra skompromitowanego oficera śledczego, oraz Maciejowi Musiałowi w roli młodego idealisty. Na ekranie partnerują im Zofia Wichłacz, Andrzej Chyra, Michalina Olszańska, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus, Mateusz Kościukiewicz oraz Ewa Błaszczyk.

Netflix polski serial zwiastun Fot. foto: materiały prasowe Netflix

Reżyserkami serialu „1983” są cztery cenione artystki. Prócz Agnieszki Holland i jej córki, Katarzyny Adamik, za reżyserię odpowiadają Olga Chajdas („Głęboka woda”) i Agnieszka Smoczyńska („Fuga”). Pomysłodawcą serialu, jego twórcą i autorem scenariusza jest Joshua Long. Za zdjęcia odpowiadają Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak. Scenografią zajęła się natomiast Anna Anosowicz, a kostiumami - Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz nagrodzony podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za muzykę do filmów „Kamerdyner” i „Wilkołak”.

Netflix polski serial zwiastun Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„1983” – kiedy premiera polskiego serialu Netflix?

„1983” zapowiadany jest jako trzymający w napięciu thriller konspiracyjny, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Serial ma łączyć w sobie różne gatunki i  style – wartką akcję, wątek kryminalny, opowieść o poszukiwaniu prawdy oraz historię miłosną. Czy sprosta oczekiwaniom widzów przyzwyczajonych do wysokiej jakości produkcji serwisów Netflix, Showmax, HBO i Hulu, przekonamy się już za niecałe 2 miesiące.

Wszystkie 8 odcinków serialu „1983” trafi na platformę Netflix 30 listopada 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.