5. sezon „Gotham” - jacy złoczyńcy pojawią się w ostatnim sezonie serialu?

Kamil Kacperski
18.05.2018 13:14
5. sezon „Gotham” - jacy złoczyńcy pojawią się w ostatnim sezonie serialu? Fot. kadr z wideo/materiały prasowe

Producent wykonawczy „Gotham”, John Stephens, zapowiedział debiut nowych czarnych charakterów w nadchodzącym, finałowym sezonie serialu o początkach działalności Batmana i jego galerii złoczyńców.

Portal CBR.com po premierze finałowego odcinka 4. sezonu „Gotham” przeprowadził wywiad z producentem wykonawczym serialu, Johnem Stephensem, z którym porozmawiali na temat nadchodzącej, ostatniej serii produkcji FOX. Jak co roku, nowe odcinki przyniosą również nowe postaci. Tym razem, oprócz wrogów znanych z dorosłych lat Batmana, znajdziemy również osobę, która być może stanie się sojusznikiem młodego Bruce'a Wayne'a.

Wśród wymienionych przez Stephensa postaci znaleźli się między innymi: Ventriloquist i jego lalka, gangster Scarface, a także Mother i Orphan:

Jest mnóstwo postaci, które chciałbym pokazać widzom, którzy mogą nie znać wielu z nich - wśród nich jest Scarface i Ventriloquist. Mamy świetną, mroczną wersje tych postaci, która któregoś pięknego razu może zostać przedstawiona publiczności. Wiemy również, że na pewno chcemy pokazać Mother i Orphan. Chcemy Lady Shivę. Użyjemy wszystkich tych postaci w 5. sezonie.

W Gotham pojawi się Ventroloquist, Scarface i Lady Shiva

Ventriloquist i Scarface są nierozłączni - pierwszy z nich jest starszym, nieśmiałym brzuchomówcą, który po latach upokorzeń postanawia rozpocząć karierę kryminalisty. Wszystko za sprawą Scarface'a, lalki, która staje się zbrodniczym alter-ego mężczyzny. Oczywiście zabawka jest inspirowana filmem o tym samym tytule, w którym główną rolę zagrał Al Pacino. Podobnie jak Tony Montana, Scarface ma włoski akcent, co tylko zbliża lalkę do oryginalnej postaci. Tak oto duet prezentował się w akcji w animowanym serialu „Batman: The Animated Series” z lat 90.:

Ciekawa jest również postać Orphan. Cassandra Cain, bo tak się naprawdę nazywa postać, jest córką płatnych zabójców Davida Caina i Lady Shivy. Dziewczyna całe życie była trenowana w taki sposób, by stała się najlepszą zabójczynią na świecie. Plan jej rodziców jednak się nie spełnia, ponieważ Cain szybko staje się bohaterką. Przez pewien czas to ona była Batgirl i dopiero po śmierci jej ojca dziewczyna postanawia przejąć jeden z jego pseudonimów, który brzmi właśnie Orphan.

Nowy, ostatni sezon „Gotham” powróci we wrześniu lub październiku 2018 roku. Być może oprócz wspomnianych złoczyńców, twórcy zdecydują się pokazać ostateczną zamianę Bruce'a Wayne'a w Batmana. To się okaże dopiero po premierze nadchodzącej 5. serii.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.