8 momentów, w których serial "The Walking Dead" był lepszy niż komiks

09.08.2019 15:43
Foto: LFI/Avalon.red/REPORTER|undefined Fot. LFI/Avalon.red/REPORTER

"The Walking Dead" to popularny serial o zombie, oparty na komiksach Roberta Kirkmana. Przedstawiamy 8 momentów, w których serial przebił swój pierwowzór.

"The Walking Dead" to najpopularniejszy serial o zombie, którego uniwersum stale się rozrasta. Zaczęło się od komiksu autorstwa Roberta Kirkmana, teraz powstały już 2 seriale, a w drodze jest trzeci. Co więcej, powstaną również pełnometrażowe filmy. Choć komiksy prezentują naprawdę wysoki poziom, zdarzyło się kilka kwestii, w których serial "The Walking Dead" absolutnie przebił swój pierwowzór.

"The Walking Dead" - 8 momentów, w których serial był lepszy niż komiks

Przed wami zestawienie przedstawiające 8 aspektów, pod względem których serial "The Walking Dead" góruje nad komiksem, na podstawie którego powstał. Lista dotyczy sezonów 1-9.

1. Wprowadzenie postaci Daryla

Wielu fanów serialu "The Walking Dead" nie zdaje sobie sprawy, że ich ulubieniec w komiksach nie istnieje. Daryl Dixon to postać stworzona stricte na potrzeby serialu. Trzeba przyznać, że twórcy wykonali tutaj świetną robotę, ponieważ młodszy z barci Dixon to jedna z najlepszych i najciekawszych postaci w tym uniwersum.

Foto: kadr z serialu Fot. Foto: kadr z serialu "The Walking Dead"

2. Przemiana Carol

Serialowa Carol zaczynała jako dojrzała kobieta, maltretowana przez własnego męża. Stłamszona i słaba, wydawała się łatwym celem dla "sztywnych", dlatego też nikt nie podejrzewał, że dożyje choćby 2. sezonu. Bohaterka przeszła jednak diametralną przemianę i stała się jednym z największych "badassów" w serialu. W komiksach jej historia wyglądała jednak zupełnie inaczej. Na kartach komiksu Carol jest dwudziestokilkuletnią kobietą o bardzo słabych nerwach. W pewnym momencie (a ma to miejsce na wysokości 2-3 sezonu serialu) bohaterka nie wytrzymuje psychicznie i popełnia samobójstwo. Każdy z fanów TWD przyzna, że zmiana, jakiej dokonali serialowi twórcy, była strzałem w dziesiątkę.

Foto: materiały prasowe AMC Fot. Foto: materiały prasowe AMC
Przeczytaj także

3. Pozostawienie postaci Shane'a na aż 2. sezony

Shane, czyli najlepszy przyjaciel Ricka Grimesa, który stał się jego wrogiem, na kartach komiksu bardzo szybko żegna się z życiem. Twórcy serialu postanowili jedna "wycisnąć" z jego postaci możliwie, jak najwięcej. Tym sposobem Shane pozostał z nami aż do finału 2. sezonu i do dziś pozostaje jedną z najlepiej rozpisanych i najciekawszych postaci.

Foto: materiały prasowe AMC Fot. Foto: materiały prasowe AMC

4. Śmierć Lori

Śmierć Lori, żony Ricka, jest kwestią dyskusyjną. Okoliczności jej zgonu są bowiem w obu przypadkach bardzo dobrze przedstawione. Trzeba jednak przyznać, że wersja serialowa wzbudza silniejsze emocje. Wszystko z uwagi na fakt, że to jej własny syn (mający wówczas 11 lat) musiał zadbać, by nie powróciła jako zombie.

Foto: materiały prasowe AMC Fot. Foto: materiały prasowe AMC

5. Pozostawienie Judith przy życiu

W komiksach córka Lori i Shane'a ginie wraz z matką, jeszcze w wieku niemowlęcym. Twórcy serialu podjęli jednak decyzję, by pozostawić dziewczynkę przy życiu, co było dobrym wyborem. Dzięki temu w 9. sezonie możemy cieszyć się widokiem młodej Grimesówny, której postać rozwija się w ciekawy sposób i może mieć w przyszłości wiele do zaoferowania.

Foto: materiały prasowe AMC Fot. Foto: materiały prasowe AMC

6. Śmierć Abrahama

Pamiętacie lekarkę Denise, która zginęła z ręki Dwighta? Członek Zbawców strzelił jej wówczas w tył głowy za pomocą kuszy Daryla. W komiksach miała miejsce podobna sytuacja, jednak wówczas śmierć poniósł rudowłosy Abraham. W serialu okoliczności jego śmierci zostały zmienione. Były żołnierz pada z ręki Negana, który tłucze go na śmierć przy użyciu Lucille. Trzeba przyznać, że taka śmierć znacznie bardziej pasuje do postaci Abarahama.

Foto: kadr z serialu Fot. Foto: kadr z serialu "The Walking Dead"

Zobacz też: Za apokalipsę zombie w "The Walking Dead" była odpowiedzialna metamfetamina z "Breaking Bad"?

7. Pokaz siły Alfy

Dowodząca Szeptaczami Alfa postanowiła "pokazać kto tu rządzi" mordując kilkoro protagonistów, a następnie nabijając ich głowy na pale. Jednak w serialu znalazło się wśród nich więcej istotnych postaci, niż miało to miejsce na kartach komiksu. Również całość sytuacji została przedstawiona w bardziej złowieszczy i poruszający sposób.

Foto: materiały prasowe AMC Fot. Foto: materiały prasowe AMC

8. Postać Hershela

Hershel Greene był ważnym bohaterem zarówno w serialu, jak i komiksach. Jego charakter znacznie się jednak różni. Komiksowy Hershel to oschły i antypatyczny osobnik, z którym zwyczajnie ciężko sympatyzować. Z kolei jego serialowy odpowiednik to ciepły i pełen empatii człowiek, z którym widzowie czuli silną więź. Co więcej, w serialu bohater miał znacznie większy wpływ na fabułę niż miało to miejsce w pierwowzorze.

Foto: materiały prasowe AMC Fot. Foto: materiały prasowe AMC

Lubicie "The Walking Dead"? Na naszej stronie znajdziecie wiele artykułów poświęconych serialowi. Z naszych tekstów dowiecie się między innymi, który sezon uważany jest za najlepszy oraz ilu bohaterów zginęło do tej pory w serialu. Możecie również sprawdzić, które z serialowych śmierci uznaliśmy za najbardziej zaskakujące.

Zobacz też: Ile sezonów liczyć będzie "The Walking Dead"? Jest komentarz szefa ramówki AMC

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.