W 2. sezonie „Altered Carbon” nie zobaczymy już Joela Kinnamana?

Natalia Hluzow
07.02.2018 16:56
W 2. sezonie „Altered Carbon” nie zobaczymy już Joela Kinnamana? Fot. materiały prasowe

Złe wieści dla wszystkich fanów „Altered Carbon”. Joel Kinnaman jest przekonany, że nie powróci do roli Takeshiego Kovacsa w 2. sezonie serialu.

Netflix nie ogłosił jeszcze oficjalnie, że zamierza wyprodukować 2. sezon serialu, jednak patrząc na to, jakim hitem stał się „Altered Carbon” i ile pieniędzy zostało włożonych w jego niecodzienną promocję, powstanie kolejnego sezonu wydaje się tylko kwestią czasu. Niestety, prawdopodobnie zabraknie w nim Joela Kinnamana, który w pierwszym sezonie stworzył fantastyczną postać bohatera wyjętego żywcem z filmów noir.

Joel Kinnaman o powrocie w „Altered Carbon s02”

Fakt, że mogliśmy się tego spodziewać, biorąc pod uwagę tematykę serialu skupioną wokół przenoszenia ludzkiej świadomości z ciała do ciała. Fakt, że zakończenie pierwszego sezonu jasno sugeruje, że Takeshi Kovacs pozbędzie się powłoki Rykera, by zwrócić ją Ortedze. Faktem jest też to, że cykl powieści Richarda K. Morgana również nie pozostawia nam złudzeń w tej kwestii. A jednak nie wierzę, że jestem jedyną miłośniczką nowego serialu Netfliksa, która mimo wszystko łudziła się, że twórcy pozwolą zostać Kovacsowi w ciele Joela Kinnamana. 

Niestety, takich złudzeń nie ma nawet sam aktor. Choć nic nie jest jeszcze przesądzone, Kinnaman w wywiadzie dla TV Guide, jasno dał do zrozumienia, że fani serialu nie powinni spodziewać się jego powrotu. Zapytany o to, odpowiedział:

Nie, nie wydaje mi się. Nie mamy pojęcia, jak mógłby wyglądać drugi sezon, ale podejrzewam, że będą podążać za fabułą dwóch kolejnych książek, a ona toczy się na zupełnie innych planetach, w zupełnie innych światach i podejrzewam - nie wiem, więc tylko podejrzewam - że to będzie bardziej antologia, a nie klasyczny serial, i że w kolejnym sezonie może powrócić tylko kilku bohaterów. Ale nikt tak naprawdę nie wie, co będzie się działo w drugim sezonie.

Kto powróci w 2. sezonie „Altered Carbon”?

Zakładając, że faktycznie 2. sezon będzie wzorował się na drugiej książce cyklu Morgana pt. „Upadłe Anioły”, akcja przeniesie się o 30 lat w przyszłość do odległej kolonii Sanction IV. Założenia Kinnamana odnośnie swojego udziału w produkcji i jej antologicznego charakteru wydają się więc słuszne. Jedynymi członkami obsady, którzy mają szanse na powrót są Will Yun Lee wcielający się w oryginalnego KovacsaRenée Elise Goldsberry grająca postać Quell. Obie osoby mogłyby ponownie pojawiać się w retrospekcjach. 

altered carbon takeshi quell Fot. foto: kadr z serialu "Altered Carbon"

Niemniej, tak jak powiedział aktor, nic nie jest jeszcze przesądzone i głównie od Laety Kalogridis, pomysłodawczyni serialu, zależy to, co zobaczymy w kolejnym sezonie. Być może produkcja pójdzie swoimi torami, tak jak uczynił to m.in. serial „Orange is the New Black pierwotnie także oparty na książce i inspirowany prawdziwymi zdarzeniami. Inną prawdopodobną wersją wydarzeń jest także to, że twórcy promujący tezę, że ludzie nie powinni żyć wiecznie, postawią też na ograniczoną żywotność serialu i w ogóle nie zrealizują 2. sezonu. Nie wierzyłabym jednak w aż taką szlachetność Netfliksa w kwestii produktu, który dobrze się sprzedaje.  

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.