Alternatywna historia Hollywood. Zobacz pierwszy zwiastun nowego miniserialu Netfliksa

20.04.2020 17:43
Alternatywna historia Hollywood. Zobacz pierwszy zwiastun nowego miniserialu Netfliksa Fot. . materiały prasowe Netflix

Nie tylko Quentin Tarantino lubi alternatywne wersje rzeczywistości. Również Ryan Murphy, twórca „Glee” i „American Horror Story” wziął na warsztat historię Hollywood i postanowił pokazać ją z zupełnie innej strony. Zaprezentowano pierwszy zwiastun serialu „Hollywood”.

Składający się z ośmiu odcinków miniserial „Hollywood” stworzony przez Ryana Murphy’ego i Ianna Brennana, którzy współpracowali już przy serialach „American Horror Story”, „American Crime Story”, czy „Glee” opowie historię powstania Hollywood z zupełnie innej perspektywy.

Miniserial „Hollywood” – fabuła

Przeczytaj także

Produkcja przyjrzy się losom grupy młodych ludzi, którzy próbują stawiać pierwsze kroki w amerykańskim showbiznesie na początku lat 40 XX wieku. Serial zdaje się jednak pokazywać alternatywną wersję rzeczywistości, na pierwszy plan wysuwając nierówności społeczne.

Serial posiada wyraźnie współczesne spojrzenie, a plany bohaterów oraz hasło reklamowe „A co gdybyś mógł napisać historię od nowa?” każą podejrzewać, że twórcy będą bawić się z prawdziwą historią Hollywood, stawiając ją na dodatek w ciekawym, zaskakującym świetle. Takie postawienie sprawy każe przypuszczać, że efekty mogą być wyjątkowo interesujące. Murphy wielokrotnie pokazał bowiem, że potrafi bawić się z oczekiwaniami widzów i wywracać je do góry nogami.

Przeczytaj także

„Hollywoood” – pierwszy zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun produkcji, zapowiadający wyjątkowe emocje i piękny audiowizualny przepych historii.

„Hollywood” – obsada

Przed kamerą zobaczymy całą plejadę aktorów, znanych i lubianych z innych głośnych produkcji ostatnich kilku lat. Samara Weaving, znana z filmów „Korpo” i niedawnego hitu „Zabawa w pochowanego”, Jim Parsons z „Historii wielkiego podrywu”, Dylan McDermott („American Horror Story”), Darren Criss („Glee”, „American Crime Story”), Patti LuPone, słynna aktorka i piosenkarka, znana chociażby z roli Evity w musicalu „Evita”, czy Fantyny w „Les Miserables”, a także David Corenswet, znany z poprzedniego serialu Murphy’ego „The Politician”.

Przeczytaj także

„Hollywood” – kiedy premiera?

Miniserial „Hollywood” wyląduje na Netfliksie w piątek 1 maja.

Czytaj także: Co oglądać podczas kwarantanny? Lista 10 seriali, które umilą nam czas.

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.