„American Crime Story” opowie o seks skandalu z Moniką Lewinsky

Robert Skowronski
19.01.2017 08:29
„American Crime Story” opowie o seks skandalu z Moniką Lewinsky Fot. Ons.pl

Ryan Murphy zdecydował już o jakiej kolejnej sprawie będzie traktować jego serial „American Crime Story”. W przyszłości zahaczymy o skandal z Białego Domu.

„American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” zadebiutowało w 2016 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem widzów, krytyków i branży, zdobywając m.in. dwa Złote Globy czy też dziewięć statuetek Emmy. Przy takim paśmie sukcesów twórcy zaczęli myśleć coraz bardziej przyszłościowo. Teraz wiemy o czym będzie traktować 4. sezon produkcji.

Stacja FX i Ryan Murphy pracują już nad 2. sezonem, ale też nad 3. Jeszcze w 2016 roku ogłoszono, że nowe odcinki będą poświęcone huraganowi Katrina i okrucieństwom, które nastąpiły po dewastacjach spowodowanych żywiołem. Telewizja dała również zielone światło pomysłowi skupiającemu się na morderstwie Gianniego Versace. Produkcja dwóch kolejnych sezonów odbywa się jednocześnie. O efektach pracy przekonamy się w 2018 roku, ale co dalej?

Twórca odpowiedzialny m.in. za antologię „American Horror Story” oprze scenariusz 4. serii o książkę „A Vast Conspiracy: The Real Sex Scandal That Nearly Brought Down a President” autorstwa Jeffreya Toobina. Publikacja z 2000 roku opowiada o seks skandalu z Moniką Lewinsky i Billem Clintonem na pierwszym planie. Szukane są już aktorki, które wcielą się w Lewinsky oraz jej koleżankę Lindę Tripp, których zeznania pogrążyły urzędującego wówczas prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Murphy już w przypadku „Sprawy O.J. Simpsona” posiłkował się książką Jeffreya Toobina, więc już dobrze wie jak korzystać z materiału stworzonego przez pisarza. Na dany moment niejasnym pozostaje kiedy sezon poświęcony Lewinsky wejdzie w fazę produkcji. Co do daty premiery, też możemy snuć jedynie domysły. Najwcześniejszą datą wydaje się rok 2020.

Przypominamy, że Lewinsky twierdziła, iż jej relacje z prezydentem Billem Clintonem miały charakter seksualny. Miała je utrzymywać z politykiem od listopada 1995 aż do marca 1997 roku. Skandal wybuchł w 1998 roku, gdy Lewinsky opowiedziała jednej ze swych koleżanek, Lindzie Tripp, o romansie z Clintonem. Sprawą zajął się niezależny prokurator, Kenneth Starr. Clintonowi zarzucono krzywoprzysięstwo, a jego prezydentura zawisła na włosku. Ostatecznie dokończył swoją kadencję.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.