To zabójstwo wstrząsnęło całym światem! Jakie tajemnice odkryje przed nami 2. sezon „American Crime Story”?

Natalia Hluzow
15.01.2018 17:39
To zabójstwo wstrząsnęło całym światem! Jakie tajemnice odkryje przed nami 2. sezon „American Crime Story”? Fot. materiały prasowe

„ American Crime Story 2” zaprezentuje okoliczności zabójstwa jednego z najsłynniejszych projektantów mody w historii – Gianniego Versace.

Mówi się, że wraz z nim umarła epoka kreatywności w świecie mody, w której liczył się artyzm, a nie tylko pieniądze. Był indywidualistą, kreatorem trendów i skandalistą, osobą o wyjątkowej wrażliwości i odwadze artystycznej. Jego życie prywatne było równie kolorowe, co stroje, które projektował. Nic dziwnego, że skończyło się głośną sprawą, która do dziś nie została w pełni wyjaśniona.

Już 18 stycznia 2018 roku na kanale FOX zobaczymy 1. odcinek drugiej odsłony antologii „American Crime Story” – „Zabójstwo Versace”.

zabójstwo versace 1 Fot. foto: materiały prasowe

Kim był Gianni Versace?

W pracy – wizjonerem i rewolucjonistą, awangardowym artystą i ikoną mody, która nadała jej zupełnie nowy kierunek. O jego strojach marzyli wszyscy, nosiły je – najsłynniejsze ówcześnie gwiazdy show-biznesu, a nawet rodzina królewska. Za jego największego konkurenta uznawany był Giorgio Armani. Ich projekty były jednak zupełnie różne – krzykliwe, kolorowe i odważne stroje Versace nie miały nic wspólnego z prostymi i minimalistycznymi klasykami, które projektował Armani. By opisać różnice w ich stylach mówiło się, że „Armani ubiera żonę, a Versace kochankę”.

zabójstwo versace donatella Fot. foto: materiały prasowe

Życie prywatne projektanta również nie należało do klasycznych. Versace był związany z włoskim modelem Antonio D’Amico przez piętnaście lat. Przez cały ten czas D’Amico był w konflikcie z siostrą Gianniego – Donatellą. To właśnie on, 15 lipca 1997 roku znalazł zakrwawione ciało swojego partnera na schodach jego posiadłości Casa Casuarina w Miami Beach.  

zabójstwo versace i d'amico Fot. foto: materiały prasowe

Kto zabił Gianniego Versace?

Po długim i nieudolnym śledztwie ustalono, że zabójstwa dokonał Andrew Cunanan – seryjny morderca, który miał obsesję na punkcie wyższych sfer. Wcześniej policja twierdziła, że zbrodnia była efektem kłótni kochanków, a nawet, że chodziło o mafijne porachunki. Do dziś nie są w pełni znane motywy tego morderstwa ani prawdziwa relacja Andrew Cunanana z Giannim Versace. Okolicznościom śmierci ikony mody i szczegółom tego śledztwa będziemy mogli się przyjrzeć, oglądając 2. sezon „American Crime Story”.

zabójstwo versace andrew cunanan Fot. foto: materiały prasowe

Obsadę „American Crime Story” znów idealnie dopasowano do postaci

Produkcja jest kontynuacją świetnie przyjętej (bo też świetnie zrealizowanej) antologii, która zadebiutowała w 2016 roku. Widzowie mieli wtedy okazję śledzić proces O.J.Simpsona oskarżonego o zamordowanie byłej żony i jej przyjaciela.

Podobnie jak w pierwszym sezonie, obsada znów do złudzenia przypomina bohaterów, w których się wciela. Edgara Ramireza trudno odróżnić od prawdziwego Gianniego Versace, Penelope Cruz świetnie ucharakteryzowano do roli Donatelli Versace, Ricky Martin doskonale prezentuje się w roli Antonio D’Amico, a Darrena Crissa można pomylić z Andrew Cunananem. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany już w czwartek 18 stycznia 2018 roku o godzinie 22:00 na stacji FOX.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.