„American Horror Story” powróci w 8. i 9. sezonie

Robert Skowronski
13.01.2017 09:49
„American Horror Story” powróci w 8. i 9. sezonie Fot. kadr z wideo

Ryan Murphy i Brad Falchuk będą nas straszyć przez kolejne kilka lat swoimi pomysłami realizowanymi w ramach serialu „American Horror Story”.

Już wcześniej stacja FX zamówiła 7. sezon antologii podszytej dreszczykiem, jednak już teraz wiemy, że na tym nie koniec. „American Horror Story” doczeka się również 8. i 9. serii. Informację o tym podał John Landgraf z FX Networks:

„American Horror Story” rozpoczęło rewolucję i jak wynika z ostatniego sezonu, czyli „Roanoke”, serial pozostaje tak samo świeży, jak wtedy, gdy „Murder House” zachwycił widzów sześć lat temu. Każdy nowy rozdział jest wydarzeniem kulturalnym uwielbianym za każdy twist, styl, obsadę i fabułę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że Ryan Murphy, Brad Falchuk i cały zespół kreatywny wciąż będą dostarczać kolejne przełomowe odcinki „American Horror Story” w nadchodzących latach.

O związaniu się z serialem na kolejne lata i płynącej w związku z tym ekscytacją opowiedziała także Dana Walden z Fox Television Group:

Kiedy Ryan i Brad przyszli do nas te kilka lat temu ze swoim pomysłem na serial grozy zamknięty w formie antologii i z aktorami powracającymi z roku na rok w innych rolach byliśmy pod wrażeniem oryginalności i ambicji ich wizji. Od tego czasu dostarczyli nam sześć fantastycznych pomysłów, które zainteresowały miliony widzów, zyskały przychylność krytyki i dziesiątki nagród.

„American Horror Story” faktycznie może się pochwalić szeregiem nagród. Serial zdobył 15 statuetek Emmy, a w ramówce stacji FX zdobywa szczytowe pozycje wśród tytułów z największą oglądalnością.

Ryan Murphy powiedział, że tym razem nie ma zamiaru wszystkiego utrzymywać w tajemnicy, jak to miało miejsce w przypadku „Roanoke”. Oznacza to, że wcześniej zostaniemy poinformowani o treści fabuły, a także poznamy podtytuł 7. sezonu. Jego premiera ma się odbyć jesienią 2017 roku. Potwierdzono także, że w nadchodzących odcinkach pojawią się Sarah Paulson i Evan Peters.
Według wcześniejszych zapowiedzi ma też powstać sekretny sezon „American Horror Story”. Oto co o tej sprawie powiedział Ryan Murphy:

Nie wiem kiedy będzie on emitowany, ale to też będzie eksperyment. To inny sposób podejścia do sprawy. Nie wiem czy wszystko wypali, ale warto spróbować. Odcinki będziemy kończyć w ukryciu i po prostu je w końcu wypuścimy. To projekt, nad którym pracujemy już od dwóch lat ze scenarzystą, którego tożsamości nie mam zamiaru ujawniać. Nigdy wcześniej nikomu o tym nie mówiliśmy.

Cieszycie się, że zostaniemy z „American Horror Story” aż do 2019 roku?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.