Amerykański portal pomylił "Watahę" z "Paktem" na swojej liście najlepszych seriali

Kamil Kacperski
21.12.2018 13:35
Wataha|undefined Fot. materiały prasowe

Hollywood Reporter wymienił "Watahę" na swojej liście najlepszych produkcji zagranicznych 2018 roku. Szkoda tylko, że w opisie produkcji dziennikarze pomylili go z "Paktem" z 2015 roku. 

Koniec roku to dobry czas na retrospektywne podsumowanie minionych 12 miesięcy i przygotowanie różnego rodzaju sond, zestawień czy rankingów. My zapytaliśmy Was już o najlepsze seriale, filmy, płyty, koncerty i gry 2018 roku i podobnie zrobiły media zagraniczne - w tym Hollywood Reporter i Variety, dwa czołowe amerykańskie portale zajmujące się światem filmów i seriali. 

Obydwie publikacje postanowiły umieścić w swoich zestawieniach najlepszych seriali zagranicznych 2018 roku polskie produkcje HBO. Hollywood Reporter na swojej liście zamieścił "Watahę", natomiast Variety wyróżniło "Ślepnąc od świateł" na podstawie książki Jakuba Żulczyka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Hollywood Reporter w swoim uzasadnieniu opisał serial "Pakt" z Marcinem Dorocińskim, a nie "Watahę".

Ślepnąc od świateł wyróżnione zagranicą 

Variety nie rozpływało się nad poziomem produkcji HBO i jedynie z grubsza opisało fabułę serialu "Ślepnąc od świateł", które w 2019 roku zadebiutuje również w USA:

Polska produkcja HBO Europe jest najchętniej oglądanym serialem na HBO Go na rynku lokalnym i w przyszłym roku pojawi się w Stanach.

Hollywood Reporter przeszedł za to samych siebie. W ich top 20 znalazła się "Wataha" - zgadza się zdjęcie, zgadza się tytuł ("The Pack"), nie zgadza się jednak opis produkcji, który dotyczy "Paktu", a nie "Watahy". Chyba, że coś się zmieniło i główną rolę w serialu o straży granicznej gra teraz Marcin Dorociński, a nie Leszek Lichota.

Fani "Detektywa" i "The Wire" powinni sprawdzić ten polski serial od HBO Europe. W roli głównej Marcin Dorociński, który wciela się w dziennikarza śledczego. Mężczyzna odkrywa intrygę dotyczącą podziemnego świata współczesnej Polski.

I na dowód tego, że nie zmyślamy - proszę, oto zdjęcie ze strony Hollywood Reportera:

pakt

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia. I gratulacje dla "Paktu" za to, że jako serial z 2015 roku znalazł się na liście najlepszych produkcji 2018 roku!

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.