Amerykańskie HBO stworzy serial na podstawie "Hejtera" Jana Komasy! Znamy pierwsze szczegóły

12.08.2020 09:44
Foto: materiały prasowe Kino Świat/ JAROSŁAW SOSIŃSKI / NAIMA FILM|undefined Fot. materiały prasowe Kino Świat/ JAROSŁAW SOSIŃSKI / NAIMA FILM

Kolejny sukces Jana Komasy. Jego najnowszy film zyskał uznanie za granicą i, w ślad za "Parasite", otrzyma serialową adaptację.

Portal Deadline donosi, że "Sala Samobójców. Hejter", czyli głośny film Jana Komasy, ukaże się w formie serialu. Co ciekawe, nie będzie to jednak polska, a międzynarodowa produkcja stworzona na potrzeby amerykańskiej stacji HBO.

"Hejter" Jana Komasy jako serial HBO! 

Podobnie jak oscarowy "Parasite", "Hejter" zostanie przetłumaczony na język angielski i osadzony w amerykańskich realiach. Rolę producentów wykonawczych pełnić będą Dan Farah z Farah Films i Roy Lee z Vertigo. Producentami zostali także Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński, a także Jan Komasa i Mateusz Pacewicz (autor scenariusza do oryginału). 

Przeczytaj także

Film został fragmentarycznie pokazany showrunnerom, którzy tak się nim zachwycili, że postanowili zrealizować go w formie serialu. Na obecną chwilę nie wiemy jednak, czy będzie to miniserial (jak w przypadku "Parasite"), czy kilkusezonowa produkcja. Wkrótce z pewnością otrzymamy więcej szczegółów.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.