"Andor" tworzy historię. To pierwsza produkcja ze świata Star Wars, w której użyto przekleństwa

22.09.2022 15:47
"Andor" tworzy historię. To pierwsza produkcja ze świata Star Wars, w której użyto przekleństwa Fot. Lucasfilm Ltd./Associated Press/East News

21 września 2022 roku na Disney+ pojawiły się pierwsze 3 odcinki nowego serialu Star Wars o tytule "Andor" z Diego Luną w roli głównej. Produkcja jest "historyczna" dla serii.

Andor - w serialu pojawiło się pierwsze przekleństwo w świecie Star Wars

"Andor" jest jednocześnie prequelem i spin-offem filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie", który pokazywał zakulisowe działania tytułowej grupy partyzantów walczących z Imperium. Twórcy uniwersum Star Wars uznali, że warto poszerzyć ten wątek, opowiadając o jednym z członków tego składu - tytułowym Cassianie Andorze granym przez Diego Lunę. 

Polecamy

Na ten moment, "Andor" zdobywa wysokie oceny od recenzentów. W tym momencie ma 87% "świeżości" na Rotten Tomatoes, co jest wynikiem dobrym, zwłaszcza, że policzono już ponad 200 recenzji serialu.

Recenzenci zwracają głównie uwagę na to, jak bardzo "Andor" różni się od poprzednich seriali Disneya - jest nagrywany za pomocą innych technologii, jego akcja rozgrywa się w innej erze, niż "Mando" i "Boba Fett", dzięki czemu ma zupełnie inny klimat, niż opisywane produkcje - jest bardziej mroczny, znacznie poważniejszy i nieoczywisty, co działa bardzo na plus.

Podkreśleniem tej "dojrzałości" może być scena z 3. odcinka "Andora", kiedy to Cassian Andor (Diego Luna) ucieka przed grupą agresorów na Ferrix. Tam mieszkańcy stają ramię w ramię przeciwko oponentom, na co jeden z nich reaguje słowami: "Sh*t, we're under siege".

Polecamy

W powyższym wątku widzimy, że fani nie byli jednak za bardzo zadowoleni z użycia tego słowa - nie tylko dlatego, że seria jest w gruncie rzeczy dla dzieci, ale też dlatego, że świat Star Wars ma już swoje swoje przekleństwa pokroju "dank farrik", z którego korzystali bohaterowie "Wojen Klonów", czy "Mandaloriana".

Nowe odcinki "Andora" będą się pojawiały co środę na Disney+. Wówczas zobaczymy, czy twórcy przygotowali dla fanów kolejne językowe niespodzianki.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.