"Wiedźmin" pobije sukces "Gry o tron"? Mocne słowa Andrzeja Sapkowskiego

28.10.2019 12:35
wiedźmin netflix|undefined Fot. źrodło: materiały prasowe Netflix

W rozmowie z włoską gazetą Corriere la Lettura autor "Wiedźmina" był pewny tego, że ekranizacja jego prozy pobije popularnością jeden z największych seriali XXI wieku.

Przez lata Andrzej Sapkowski w rozmowie z zagranicznymi mediami skupiał się głównie na tym, jak bardzo nie lubi egranizacji swojej powieści stworzonej przez CD Projekt Red. W ostatnich miesiącach ciężar pytań, które trafiają do pisarza, odszedł od polskiej gry, a skupił się na nadchodzącej premierze amerykańskiego serialu. Ta forma rozrywki o wiele bardziej przypadła autorowi do gustu, dlatego bardzo chętnie dzieli się on swoimi przemyśleniami z czytelnikami.

Sapkowski wierzy, że "Wiedźmin" osiągnie większy sukces niż "Gra o Tron"

Współpraca między Netfliksem a Sapkowskim układa się jak dotąd bardzo dobrze. Autor "Wiedźmina" nie boi się więc wyrażać mocnych i pozytywnych opinii na temat projektu amerykańskiej platformy.

Przeczytaj także

W rozmowie z Corriere la Lettura pisarz przyznał, że według niego serial będzie większym hitem niż największy serial fantasy w historii telewizji.

Doceniam pracę George’a R.R. Martina. Lubię jego sagę, ale jego książki mają zbyt wielu bohaterów. Kiedyś zapytałem go: „Dlaczego zabijasz wszystkie te postacie?”. „Bo mi się tak podoba”, odpowiedział. No cóż, nie sądzę, żeby czytelnicy czuli to samo.

- wyjaśnił Sapkowski.

Fani Martina nie zareagowali na ten komentarz zbyt pozytywnie, gdyż właśnie złożoność narracji i fakt, że nikt nie jest bezpieczny w świecie "Gry o Tron" doprowadziły do tego, że jego proza jest tak uwielbiana.

Polski pisarz dodał również, że tworząc swoją serię, starał się opierać na słowiańskiej mitologii i na legendach, które opowiadano mu, gdy dorastał. Wśród nich wymienił, chociażby legendę o szewczyku Dratewce.

Spytany, czy według niego serial oparty na "Wiedźminie" jest w stanie powtórzyć sukces "Gry o Tron" Sapkowski bez zawahania stwierdził, że "tak" i dopowiedział:

Może ją nawet przebić.

Zgadzacie się z opinią autora?

Zobacz także:  Netflix: „Wiedźmin” nie będzie ubogim krewnym „Gry o tron”

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.